Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Pikieta w Elblągu. Rodzice mają dość "koronawirusowej psychozy"

2022-02-21 12:24:49 (ost. akt: 2022-02-21 12:50:22)
21 lutego pod Urzędem Miejskim w Elblągu odbyła się pikieta "Nigdy więcej zdalnego nauczania"

21 lutego pod Urzędem Miejskim w Elblągu odbyła się pikieta "Nigdy więcej zdalnego nauczania"

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

21 lutego o 12 pod Urzędem Miejskim w Elblągu odbyła się pikieta "Nigdy więcej zdalnego nauczania". Spotkanie zorganizował Komitet Społeczny "Bastion Wolności", którego członkowie złożyli w urzędzie petycję w sprawie powrotu uczniów do szkół.

Nie godzimy się na zamykanie naszych dzieci w domach przed komputerami – informują przedstawiciele Komitetu Społecznego "Bastion Wolności" i w petycji, której złożyli w Urzędzie Miasta w Elblągu, piszą:

– Żądamy od Departamentu Edukacji natychmiastowego wpłynięcia na podległe placówki oświatowo-wychowawcze o zaprzestanie zamykania szkół i klas z powodu pozytywnych testów na Covid-19. Mając na uwadze ogromną szkodliwość zamykania szkół, izolowania dzieci i młodzieży oraz szkodliwość i nieefektywność zdalnego nauczania należy pilnie wrócić do pełnej normalności w polskich szkołach, jaka miała miejsce przed 11 marca 2020 roku. Dość tych pseudoedukacyjnych absurdów! Dość niszczenia zdrowia psychicznego i fizycznego uczniów nauką zdalną! Dość niszczenia edukacji stacjonarnej, opieki i wychowania w polskich szkołach.

"Bastion Wolności" kontynuuje: – Żądamy od Departamentu natychmiastowego anulowania reżimów sanitarnych, rekomendacji i wytycznych w podległych placówkach. Bezzasadność, nieskuteczność i przede wszystkim ogromna szkodliwość zmuszania uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły do zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk płynami niewiadomego pochodzenia, dystansu społecznego, izolowania, wietrzenia i dezynfekowania klas czy nękania, została po wielokroć udowodniona przez lekarzy, specjalistów, ale także rodziców uczniów.

Komitet żądna także "natychmiastowego i trwałego zaprzestania kwarantann w elbląskich szkołach, które od niemal dwóch lat paraliżowały pracę wielu placówek edukacyjnych".

– Więzienie w domach zdrowych uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, jest przestępstwem i w żaden sposób nie służy rozwojowi edukacji, jak i poprawie stanu zdrowia – stwierdzają protestujący w petycji.

I apelują: – Dość sanitarnych absurdów w szkołach! Dość niszczenia zdrowia uczniów i nauczycieli narażonych m.in. na niedotlenienie mózgu, podrażnienia skóry czy układu oddechowego. Dość koronawirusowej psychozy, nakazów, zakazów i innych idiotyzmów sanitarnych w elbląskich szkołach! Dość segregacji uczniów ze względu na stan zaszczepienia, które jak przedstawiają liczne badania, w żaden sposób nie zapobiegają transmisji koronawirusa.

– Mijają już ponad 2 lata od kiedy polski rząd, MEiN, MZ, GIS i lokalne organy administracji bezpodstawnie i bezprawnie odebrały około 4,6 mln polskich uczniów edukację, opiekę i wychowanie. Skutki tych decyzji są katastrofalne. W skutek haniebnego zamykania szkół, uczelni i innych placówek edukacyjnych, opiekuńczych, wychowawczych, zmuszania uczniów do szkodliwej nauki zdalnej, mamy w Polsce epidemię depresji, natręctw, uzależnień i innych zaburzeń emocjonalnych, prób samobójczych wśród dzieci, młodzieży i osób młodych. Ten skandaliczny eksperyment pedagogiczny doprowadził też do drastycznego pogorszenia zdrowia fizycznego dzieci i młodzieży – tj. wad wzroku, postawy, kręgosłupa, otyłości itp. W końcu nieefektywna nauka zdalna doprowadziła do fatalnych wyników egzaminów maturalnych, egzaminów ósmoklasisty i egzaminów zawodowych – wyliczają autorzy petycji.

I kończą: – Dlatego żądamy rozliczenia i ukarania przez polskie sądy, prokuratury i policję wszystkich urzędników państwowych odpowiedzialnych za niemal dwuletnie niszczenie edukacji, opieki i wychowania milionów polskich uczniów, a także ich zdrowia i rozwoju. Dość bezprawia covidowego! Dość łamania polskiego i międzynarodowego prawa, gwarantującego polskim dzieciom państwową, równą, powszechną edukację, opiekę i wychowanie. Dość bezkarności polityków i urzędników!

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zulu gula #3093953 | 79.124.*.* 1 mar 2022 17:37

  wszędzie szaleje covid , tylko w prywatnych gabinetach lekarskich covida brak - tam pełny luz , bez kagańca i bez dezynfakcji

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ono #3092804 | 109.241.*.* 21 lut 2022 15:55

  ...oczywiście niedługo pojawi sie jakaś grupa która zażąda ukarania winnych za wszystkie przypadki śmierci z powodu Covid-19...takie to polskie piekiełko.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz

 3. xc #3092785 | 83.25.*.* 21 lut 2022 13:45

  a ja mam dość osób, które nie chcą się szczepić. To towarzystwo , które się tu zgromadziło nie ma co robić?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)