Przewóz nielegalnych odpadów na drodze krajowej S7

2022-02-22 08:25:55(ost. akt: 2022-02-22 09:07:13)

Autor zdjęcia: KAS

Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali busa przewożącego nielegalne odpady. W przestrzeni ładunkowej pojazdu ujawnili przepracowany olej silnikowy. Ryzyko nielegalnego przemieszczania odpadów potwierdził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie.
12 lutego br. funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Służby Celno-Skarbowej w ramach kontroli SENT zatrzymali busa na ekspresowej S7 w okolicy Elbląga.

W wyniku prowadzonych czynności okazało się, że w przestrzeni ładunkowej samochodu znajdują się beczki i pojemniki z substancją ropopochodną, używane opony, elementy karoserii, siedzenie od samochodu osobowego.

Według oświadczenia kierowcy w pojemnikach znajdował się przepracowany olej silnikowy, mieszanina benzyny i oleju napędowego. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu dotyczącego przewożonych towarów.

W wyniku konsultacji z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska ustalono, że istnieje duże prawdopodobieństwo nielegalnego przemieszczania odpadów.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i skierowali go do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu, natomiast dokumentację sprawy przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Nielegalne przemieszczanie odpadów podlega karze administracyjnej z ustawy o odpadach i wynosi nie mniej niż 1000 zł i nie może przekroczyć 1 000 000 zł.

KAS