Pakiety medyczne nabrały w ostatnich latach dużej popularności zarówno w dużych miastach jak i skupiskach średniej wielkości, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Poznań czy Olsztyn – niezależnie od lokalizacji, mieszkańcy coraz częściej rozważają zakup własnych abonamentów medycznych. Często to świadczenia zapewniane przez pracodawców – nie brak jednak również przypadków, gdy to np. osoby wolnych zawodów decydują się na tego rodzaju pakiet usług. Co powinno zwrócić szczególną uwagę podczas analizowania ofert z abonamentami medycznymi?
Podstawowa różnica w ich zakresie to zestawienie oferowanych usług. Nie należy tego rozumieć wyłącznie jako sam dostęp do lekarza specjalisty. Ważne są też badania diagnostyczne czy czas reakcji placówki zdrowia na zgłoszone problemy z samopoczuciem.
Niewątpliwie wiele osób decyduje się na prywatne pakiety medyczne ze względu na szybki dostęp do lekarzy. To jedno z kryteriów, jakie musi spełniać opieka lekarska – pacjent lub chory nie może czekać tygodniami na to, aż będzie miał okazję ustalić z lekarzem ścieżkę leczenia. Prywatne pakiety medyczne określają konkretnie maksymalny czas, w jakim musi dojść do konsultacji – to zazwyczaj kilka dni. Jak wynika z doświadczeń na rynku w Olsztynie, tak szybka reakcja na problemy zdrowotne w przypadku innych dróg leczenia nie jest możliwa.
Konsultacja lekarska – nawet z wybitnym specjalistą – da zapewne niewiele, jeśli nie została odpowiednio wsparta wcześniejszą diagnostyką. Warto pamiętać, że prywatne pakiety są ściśle powiązane z bardzo szerokim zestawieniem tego rodzaju usług. Dzięki temu można każdego chorego poddać szybkiej ścieżce badań – od prześwietleń po analizy laboratoryjne. To jedna z najbardziej docenianych korzyści jakie dają prywatne pakiety medyczne – warto w tym względzie zadbać właśnie o maksymalne rozszerzenie usług diagnozy i laboratoriów.
Bardzo ważna jest – co podkreśla platforma MedicCentre.pl – gęstość sieci placówek medycznych, w których może leczyć się pacjent. Wynika to z codzienności, w jakiej żyją menedżerowie, dyrektorzy, członkowie zarządu, prezesi i właściciele firm. Są mobilni – pracują często zdalnie, a swoje zadania wykonują z różnych lokalizacji.
Choć najczęściej analizuje się oferty pakietów pod kątem jednej osoby, warto spojrzeć na to zdecydowanie szerzej. Poszerzenie ich do wersji rodzinnej – zaplanowanej np. dla układu 2+2 – bywa tylko nieznacznie droższe, a pozwala objąć świadczeniami prywatnymi również żonę lub męża, a także dzieci. Firmy zapewniające prywatne pakiety medyczne oferują też ich szczegółowe warianty pod kątem określonych grup osób – np. przeznaczone dla osób starszych czy obciążonych konkretnymi schorzeniami.
Wybierając pakiet trzeba też pamiętać o rygorach wprowadzanych przez operatorów. Znajdują się one m.in. w wewnętrznych zapisach regulaminowych. Dotyczą one m.in. okresów karencyjnych. Ważne jest również uważne zweryfikowanie kwestii wieku – firmy zapewniające prywatne pakiety medyczne oferują je do określonej górnej granicy wieku. Stąd ważne jest, by przed podjęciem decyzji i podpisaniem umowy przeanalizować nie tylko ofertę, ale też detale uwzględnione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia czy wewnętrznych regulaminach.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez