Brawurowa jazda, przekroczenie prędkości i brak pasów. Elblążanin usłyszał wyrok

2022-02-23 14:04:09(ost. akt: 2022-02-23 14:05:56)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Pięć tysięcy złotych grzywny i zakaza prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Taki wyrok usłyszał 32-letni mieszkaniec Elbląga, który zlekceważył zasady bezpieczeństwa na drodze i popełnił jednocześnie kilka wykroczeń. Najpoważniejszym była brawurowa jazda ponad 100 km/h centrum miasta, brak prawa jazdy i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.
Zdarzenie miało miejsce 14 września 2021 roku przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. 32-letni kierujący seatem jechał 102 km/h na ograniczeniu do pięćdziesiątki.

Nie zatrzymał się do kontroli i, jak się później okazało, nie miał prawa jazdy, a nawet nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Chwilę później policjanci zatrzymali kierowcę. Skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Wyrok dla mężczyzny to zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat oraz 5 tys. zł grzywny.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze. Brawura, nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

KMP Elbląg