Kolejki na elbląskich stacjach benzynowych

2022-02-24 20:21:50(ost. akt: 2022-02-25 10:56:27)

Autor zdjęcia: EG

Elblążanie tłumnie ruszyli na stacje paliw. To wynik informacji dotyczącej zbrojnego ataku na Ukrainę przez Federację Rosyjską.
W Elblągu wzmożony ruch przy większości stacji benzynowych. Jak powiedział nam pracownik jednej z nich, ludzie obawiają się, że w związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, działalność punktów sprzedaży paliw może zostać zakłócona. Mieszkańcy zauważyli też wzrost cen, który nastąpił w ciągu kilku godzin.


W całej Polsce można było zaobserwować dziś natężony ruch na stacjach paliw.

— W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw — przekazał na swoim profilu społecznościowym Daniel Obajtek — prezes PKN Orlen.

— Jeszcze w 2013 roku rafineria w Płocku przerabiała 98% rosyjskiej ropy. Dzisiaj jej udział w przerobie to mniej niż połowa. Jesteśmy bezpieczni, ponieważ z dywersyfikacją nie czekaliśmy na obecny kryzys — wyjaśnia szef koncernu paliwowego.

Fot. EG