Cerkiew zaprasza na liturgię w intencji pokoju na Ukrainie

2022-02-25 12:47:42(ost. akt: 2022-02-25 12:56:47)

Autor zdjęcia: Diecezja Elbląska

Elbląg solidaryzują się z narodem ukraińskim, który staną w obliczu wojny o swoją suwerenność. Również duchowi martwią się o dalsze losy tego kraju.
W najbliższą sobotę 26 lutego 2022 r. o godz. 18.00 w cerkwi greckokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Elblągu (ul. Traugutta 40) odprawiona zostanie Boska Liturgia w intencji pokoju na Ukrainie. Liturgii przewodniczyć będzie bp Arkadiusz Trochanowski - biskup eparchii olsztyńsko-gdańskiej, a homilię wygłosi bp Jacek Jezierski - biskup elbląski. Duchowni zapraszają do wspólnej modlitwy.

– Jest wojna, a to najgorsza rzecz, jaka może spotkać człowieka. Zostaje tylko się modlić i prosić Boga o miłosierdzie nad tym nieszczęściem. W tej sytuacji należy również pomagać – nie ma innego wyjścia – jest to takie podstawowe ludzkie zadanie. Nie mam pojęcia, jak cała sytuacja się rozwinie. Myślałem, że Putinowi będzie potrzebny tylko Ługańsk i Donbas, a okazuje się, że zaatakował Ukrainę ze wszystkich stron – nawet przez Białoruś. Trudno jest w tym momencie cokolwiek rozpatrywać i debatować – jest to potworny szok. Mam jednak nadzieję, że świat się opamięta, a Europa i USA rozwiążą to w jakiś niemilitarny sposób – mówi Andrzej Sroka, proboszcz Parafii Greckokatolickiej pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Elblągu.