„Żyj kolorowo” – wystawa obrazów Barbary Wojtanowskiej

2022-03-04 08:05:00(ost. akt: 2022-03-03 15:25:09)

Autor zdjęcia: Biblioteka Elbląska

W marcu i kwietniu Biblioteka Elbląska zaprasza do Kostki-filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada, gdzie można oglądać obrazy Barbary Wojtanowskiej.
Są to piękne, kwiatowe kompozycje olejne i akwarele. Mamy nadzieję, że uroda kwiatów uchwycona przez autorkę, wniesie odrobinę dobrego nastroju i będzie, choć chwilową odskocznią od obecnej trudnej sytuacji – zapraszają bibliotekarki z filii.

Barbara Wojtanowska -z zawodu jest nauczycielką plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. W swoim dorobku ma setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą (m.in. Francja, Anglia, Stany Zjednoczone, Niemcy, Kanada).

Uczestniczyła w wielu warsztatach i plenerach malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia „Jazowa”, m.in. „Inspiracje muzyką Chopina”, „Kraina na wodzie”, „Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach”, uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie. Należy do Salonu Kobiet Twórczych przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie.

Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski. Na swoim koncie ma wiele wystaw, m.in. w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze.

Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008 r., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.

– Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie – mówi Barbara Wojtanowska.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia filii.

Więcej informacji:
Filia nr 5 KOSTKA
ul. Józefa Wybickiego 20
tel. (55) 625 60 95/96