Alicja Rogoz nadal w czołówce. Ostatnia szansa, by oddać głos!

2022-03-04 16:43:28(ost. akt: 2022-03-06 16:36:11)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Sołtyska Nowakowa ma szansę na drugie zwycięstwo z rzędu. Zapytaliśmy Alicję Rogoz o to, jak minął w jej miejscowości ubiegły rok i jakie plany sołectwo ma na 2022.
Pandemia utrudnia nieco realizację zadań, ale udało nam się stworzyć długo wyczekiwany plac zabaw dla dzieci i zadbać o to, by pojawiła się jedna maszyna na siłowni zewnętrznej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowakowie. Udało nam się też założyć monitoring na terenie biblioteki i przy wiacie tuż obok szkoły podstawowej — informuje sołtyska Alicja Rogoz.

I dodaje: — Zorganizowaliśmy też konkurs dla dzieci na wykonanie najpiękniejszej dyni i wraz z mieszkańcami zaangażowaliśmy się w pomoc w ramach szlachetnej paczki — wspólnymi siłami pomogliśmy pięcioosobowej rodzinie.

Pełen sukcesów okazał się też okres przedświąteczny.
— Spotkanie ze świętym Mikołajem spotkało się z zachwytem najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Zapewniliśmy poczęstunek, a dzieci wykonywały laurki dla Mikołaja i zdobiły pierniczki. Nie zabrakło wspólnego kolędowania. Cieszę się, że udało mi się pozyskać sponsorów, którzy wyrazili chęć dalszej współpracy. Jestem ogromnie wdzięczna każdemu z osobna — przekazuje sołtyska Nowakowa.

I zapowiada: — W tym roku znów planujemy różne akcje charytatywne, kontynuujemy też zbieranie nakrętek do znajdującego się w Nowakowie serca. Został też napisany projekt dotyczący montażu latarni świetlnych w miejscach, gdzie naprawdę są potrzebne.

— Jestem w trakcie prowadzenia dyskusji i pozyskiwania sponsorów w związku z wydarzeniem, które pragnę zorganizować w czerwcu. Ale na tę chwilę nie zdradzam jeszcze żadnych szczegółów — mówi tajemniczo Alicja.

Jak zaznacza, organizowane przez nią akcje mają głównie charakter prospołeczny, a ich celem jest integracja mieszkańców. Jeżeli zaś chodzi o planowane inwestycje, najcenniejsze są te, które wpływają na bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Sołtyska przygląda się budowie kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. — Myślę, że inwestycja przyciągnie do nas wielu turystów, co wpłynie zapewne na rozwój naszej miejscowości — zauważa.

Nowakowo nie pozostaje obojętne wobec sytuacji na Ukrainie.
— W naszej bibliotece prowadzimy zbiórkę na rzecz poszkodowanych. Najważniejsze rzeczy, jakie można im ofiarować to apteczki, środki opatrunkowe, latarki, śpiwory, baterie, materace, koce, środki sanitarne i higieny osobistej — informuje Alicja Rogoz.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marian #3094396 | 5.184.*.* 5 mar 2022 11:06

    Mundi z Suchacza chyba sama na siebie glosuje razem ze swoim

    odpowiedz na ten komentarz