Historia rosyjskiej propagandy w elbląskim jachtklubie

2022-03-09 10:01:00(ost. akt: 2022-03-09 08:06:34)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

„Kłamstwa Putina – propagandowe uzasadnienia rosyjskiej agresji na Ukrainę” – pod takim tytułem odbędą się prelekcje organizowane w najbliższy piątek – 11.03 – przez Jachtklub Elbląg. O historii rosyjskiej propagandy opowie dr Tomasz Gliniecki.
Wojna o Ukrainę trwa już od ponad tygodnia. Co dnia zasypywani jesteśmy setkami informacji, które odnoszą się do jej przebiegu i międzynarodowych reakcji na nią — przekazują organizatorzy spotkania.

I dodają: — Tymczasem, część z tych wiadomości jest z gruntu fałszywa i celowo ma wprowadzać odbiorców w błąd. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ tzw. wojna informacyjna stała się dziś jednym z nowoczesnych sposobów walki, mającej na celu dezinformację przeciwnika i ukrywanie niewygodnych faktów.

Tomasz Gliniecki – elblążanin, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historii. Obecnie pracownik naukowy Muzeum Stutthof w Sztutowie, wcześniej zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i kierownik działu w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Przez wiele lat był dziennikarzem mediów regionalnych, w tym redaktorem naczelnym „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, stąd zainteresowania badawcze lokuje na styku historii wojskowości z medioznawstwem. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych.

Jachtklub Elbląg zaprasza w piątek 11.03.2022 na godzinę 17.00 do swojej siedziby przy ul. Radomskiej 29 na spotkanie o tytule: „Kłamstwa Putina – propagandowe uzasadnienia rosyjskiej agresji na Ukrainę”. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie organizatora.