Sobota, 3 grudnia 2022. imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Elbląg podsumował 30 finał WOŚP

2022-03-09 13:05:22 (ost. akt: 2022-03-09 13:02:38)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

9 marca w Urzędzie Miejskim w Elblągu podsumowano 30 finał WOŚP. Mimo trudnych warunków atmosferycznych i epidemiologicznych udało się zebrać kwotę o 50 tys. większą niż w roku poprzednim.

Organizacji tegorocznego finału w Elblągu podjął się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a całemu przedsięwzięciu przewodził jego dyrektor Adam Krause. Tradycyjnie akcję współorganizowało również Regionalne Centrum Wolontariatu na czele z Gabrielą Zimirowską.

– Jak zawsze jestem dumny z elblążan, naszej aktywności i hojności – mówił prezydent Elbląga.

30 Finał WOŚP w Elblągu to 56 sztabów, 450 wolontariuszy, 300 aukcji internetowych, 61 skarbonek i 423 tys. zł, które udało się zebrać dzięki ludzkiej ofiarności.

– Nie było to jakieś drobne przedsięwzięcie, tylko potężna akcja – skomentował prezydent Elbląga.

Witold Wróblewski gorąco podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Głos zabrał też obecny na konferencji szef elbląskiego sztabu Adam Krause: – 423 tys. zł to ok. 50 tys. więcej niż w roku poprzednim. Na ten wynik złożyło się przede wszystkim to, że po zeszłorocznej przerwie, w tym roku bardzo mocno zagrały szkoły – mówił.

I dodał: – Pogoda spłatała nam figla – warunki naprawdę były trudne. Dlatego jeszcze większy szacunek należy się wolontariuszom, którzy w tym dniu wyszli na ulicę. Dziękuję, za to, że jesteście.

Głos zabrała także obecna na konferencji Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu: – W tym roku było bezpiecznie, wszyscy, którzy wyszli – wrócili "zaopiekowani" i szczęśliwi. Do zobaczenia za rok – podsumowała.