Czy hotel Stadion zostanie sprzedany?

2022-03-17 11:50:24(ost. akt: 2022-03-17 11:57:15)
Dziś 17 marca na sesji Rady Miejskiej radni mieli zdecydować, czy zgadzają się na sprzedaż prawie hektarowego gruntu przy ul. Brzeskiej, na którym znajduje się budynek hotelu Stadion, nieczynnego od 2017 roku, administrowanego przez MOSiR. Jaka decyzja zapadła?
Hotel przy ul. Brzeskiej przez wiele lat był zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i służył jako baza noclegowa m.in. turystom i drużynom sportowym, które odwiedzały Elbląg. Obiekt jest doskonale położony komunikacyjnie, w przedłużeniu głównego wjazdu do miasta od strony Gdańska, mały i z konkurencyjnymi cenami. Z każdym rokiem hotel budził coraz mniejsze zainteresowanie. Baza hotelowa wymagała gruntownego remontu, a na ten ostatni brakowało pieniędzy. W 2016 r. hotel przyniósł aż 150 tys. zł straty — dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. W maju 2017 r. został zamknięty.

Miasto bezskutecznie szukało pomysłu na jego zaadaptowanie. Nie powiodły się plany, aby wydzierżawić go stowarzyszeniu IKS Atak. Także klub sportowy Concordia Elbląg miał ambitne zamiary związane z należącym do miasta hotelem przy ul. Brzeskiej. Klub chciał wydzierżawić obiekt w drodze bezprzetargowej na 15 lat i wznowić działalność hotelową w standardzie dwugwiazdkowym.

Podczas dzisiejszej sesji radni jednogłośnie wycofali z porządku obrad rozpatrzenie projektu i podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości przy ul. Brzeskiej.