środa, 29 czerwca 2022. imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Elbląg: Hotel Stadion nie zostanie sprzedany… na razie

2022-03-21 14:37:49 (ost. akt: 2022-03-22 08:59:14)
Były hotel Stadion

Były hotel Stadion

Autor zdjęcia: W-MUW

Już 911 uchodźców z Ukrainy przybyło do Elbląga. Część z nich została ulokowana w hotelu Stadion. Czy miasto ostatecznie wycofało się z pomysłu sprzedaży obiektu?

W czwartek 17 marca na XXXIII sesji Rady Miasta jednogłośnie wycofano się z pomysłu sprzedaży hotelu Stadion. W poniedziałek 21 marca Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej ogłosił, iż w hotelu zostali ulokowani uchodźcy wojenni z Ukrainy.

Nie zmienia to jednak planów miasta w kwestii sprzedaży nieruchomości. Zostały one jedynie odłożone w czasie. Prezydent Elbląga jest przekonany, iż najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy hotel Stadion trafi w prywatne ręce. Jego zdaniem dalsze utrzymywanie obiektu przynosiłoby jedynie straty.

– W tej chwil zaadaptowaliśmy pomieszczenia na potrzeby uchodźców, ale temat sprzedaży powróci. Cały ten teren, ma być przeznaczony pod zabudowę mieszkaniowo-hotelową, tak jak to się stało na działce przy ul. Hetmańskiej – Tysiąclecia. Hotel przy ul. Brzeskiej od 2018 roku nie przyjął ani jednego chętnego, nie opłaca się inwestować w coś, co nie przyciąga klientów. Tu powinien powstać obiekt mieszkalny z funkcją hotelową, który będzie służył też miastu – mówi Wróblewski.

I dodaje: – Wycofałem tę uchwałę, by nie tworzyć w tej sytuacji niepotrzebnych dyskusji.

W hotelu Stadion przewidziano 35 miejsc do zakwaterowania. Obecnie 22 z nich są już zajęte.

Jak teraz wygląda hotel Stadion? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Romek #3095934 | 5.173.*.* 21 mar 2022 18:12

    PortEl boi się komentarzy. Niech ktoś wyjaśni w końcu co się stało na Jaszczurczego 17 z mamami i dziećmi z Ukrainy. Jak je potraktowaliście

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Jadwiga ona jedna #3095930 | 5.173.*.* 21 mar 2022 17:34

    Przepraszam. A gdzie byliście wy wszyscy gazeciarze. Jak w zeszły piątek Urząd Miasta, pod wodzą śmiesznego prezydenta, kiedy kazano im opuścić, miejsce gdzie przebywały mamy z dziećmi z Ukrainy. Wolontariusze, przygotowali to miejsce przez wiele dnib, by mogly się czuć bezpiecznie. Gdzie byliście. Dzisiaj są na ul. Stefczyka, gdzie nie mają prysznic by móc się wykapac. Wstyd wstyd wstyd Żenada Urzędzie

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)