Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Młynary: Pierwszy dzień wiosny – impreza w Leśniczówce Gardyny

2022-03-21 19:39:08 (ost. akt: 2022-03-21 16:48:28)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Wiaty w Leśniczówce Gardyny zgromadziły dziś sporą rzeszę uczniów, którzy pierwszy dzień wiosny postanowili przywitać na sportowo. Był to bieg, w którym aktywnie wzięli udział również nauczyciele oraz policjanci z Posterunku Policji w Młynarach.

Ci ostatni włożyli całe swoje serce, wspólnie z innymi współorganizując wiosenną imprezę. A wśród właśnie innych gości byli: żołnierze 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego, którzy zaprezentowali ciężki sprzęt wojskowy.

Były kołowe transportery opancerzone Rosomak, nie zabrakło też Strażaków z OSP Młynary, którzy zaprezentowali sprzęt oraz uczyli udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło też Burmistrza Miasta i Gminy Młynary, czyli pani Renaty Wioletty Bednarczyk oraz stanowiska z Ośrodka Kultury w Młynarach.

Kolejka dzieci ustawiała się też przed stanowiskiem Strzelnicy Sportowej Sokół Grądki, gdzie można było poćwiczyć celność, strzelając z wiatrówki. Bieg na dystansie 3,5 km leśnymi duktami kończył się na mecie przy wiatach. W imprezie wzięło udział ponad 100 osób.