Okradli kuriera – zostali zatrzymani na gorącym uczynku

2022-03-21 18:30:27(ost. akt: 2022-03-21 17:10:21)

Autor zdjęcia: KPP Malbork

Malborscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi zatrzymali na gorącym uczynku 31 i 32-latka, którzy, z niezamkniętego samochodu, ukradli kurierowi torbę z przesyłką i dokumentami. Po krótkiej penetracji terenu funkcjonariusze złapali sprawców i odzyskali skradziony towar o wartości ponad 2 tys. złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży. 31-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Kradzież mienia o znacznej wartości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat, a dokonanie jej w warunkach powrotu do przestępstwa nawet do 7,5 roku więzienia.
W piątek 18 marca kilka minut po godzinie 12.00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Grunwaldzkiej w Malborku doszło do kradzieży torby z samochodu kuriera, w której była przesyłka oraz dokumenty. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci, którzy w rozmowie z pokrzywdzonym kurierem ustalili, że mężczyzna poszedł dostarczyć paczkę, nie zamykając na klucz pojazdu.

Po powrocie do samochodu zauważył brak torby z towarem i dokumentami, która była w szoferce. Mundurowi sprawdzili monitoring pobliskiego sklepu, na którym zobaczyli jak 2 mężczyzn, znanych funkcjonariuszom, wykorzystując fakt otwartego pojazdu, wyciągają z niego torbę i uciekają w kierunku pobliskich kamienic. Policjanci natychmiast pobiegli w tym kierunku w poszukiwaniu sprawców. Do poszukiwań dołączyli się funkcjonariusze Straży Miejskiej w Malborku, którzy patrolowali teren miasta w tym rejonie.

Po kilku minutach patrole zatrzymały obu sprawców w jednym z przeszukiwanych budynków. Byli to dwaj mieszkańcy Malborka w wieku 31 i 32 lata. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony towar, który złodzieje próbowali ukryć na zapleczu kamienic. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Badanie ich stanu trzeźwości wykazało, że mieli ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży mienia o wartości ponad 2 tys. złotych. Śledczy ustalili, że 31-latek wcześniej był już karany za podobne przestępstwa i tej kradzieży dokonał w warunkach recydywy. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, a dokonanie jej w warunkach powrotu do przestępstwa grozi karą nawet do 7,5 roku więzienia.
Fot. KPP Malbork

KPP Malbork