ZKM Elbląg. Płażyński interweniuje, Wróblewski nie odpowiada

2022-03-22 12:38:56(ost. akt: 2022-03-22 12:48:23)
Poseł z Gdańska interweniuje w Elblągu i chce rozwiązać problem z komunikacją miejską

Poseł z Gdańska interweniuje w Elblągu i chce rozwiązać problem z komunikacją miejską

Autor zdjęcia: UM Elbląg / FB: Kacper Płażyński

Kacper Płażyński jest posłem z Pomorza, ale pod koniec ubiegłego roku otworzył swoje biuro w Elblągu. Polityk próbuje rozwiązać problemy mieszkańców i pyta prezydenta o funkcjonowanie komunikacji miejskiej, ale ten od dwóch miesięcy milczy.
Zmiany, które ZKM Elbląg wprowadził wraz z początkiem 2021 roku, spokojnie można określić mianem rewolucji. Mieszkańcy wciąż nie potrafią ich zaakceptować, a negatywne komentarze nie cichną.

Na początku lutego Kacper Płażyński wystosował do Witolda Wróblewskiego pismo, w którym zadaje szereg pytań dotyczących funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu.

— Od czasu uruchomienia dyżurów poselskich w Elblągu mieszkańcy, zarówno osobiście, jak i drogą elektroniczną, sygnalizują swoje problemy, a najwięcej z nich dotyczy funkcjonowania elbląskiej komunikacji miejskiej po dokonanych z dniem 1 stycznia 2021 roku zmianach w rozkładzie jazdy — poinformował elbląskiego prezydenta poseł z Pomorza.

I pytał między innymi o to, czy miasto planuje odtworzenie tych linii, których najbardziej brakuje mieszkańcom, lub skorygowanie obecnie funkcjonujących w taki sposób, aby ich trasy zbliżone były do tych przed zmianami. Płażyński dopytuje też o przepełnione środki transportu, zniesioną ulgę dla osób okazujących dowód rejestracyjny samochodu i konsolidację rozkładu komunikacji miejskiej z rozkładem PKP.

Płażyński poprosił też Wróblewskiego o udostępnienie danych na temat wpływu wprowadzonych zmian na wybór sposobu przemieszczania się elblążan, analizy skutków wprowadzonych zmian, informację na temat obecnej kondycji finansowej ZKM i informację o planowanych konsultacjach z mieszkańcami na temat ewentualnych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i jej rozkładu jazdy.

Kiedy jeszcze w lutym zapytaliśmy w Urzędzie Miasta w Elblągu, czy prezydent ma zamiar jakoś odnieść się do tego, co napisał poseł, usłyszeliśmy, że „odpowiedź będzie przygotowywana”.

Jak się jednak okazuje, do 21 marca Kacper Płażyński nadal nie otrzymał odpowiedzi od Witolda Wróblewskiego. Postanowił więc o sobie przypomnieć.
— Prawie dwa miesiące temu zwróciłem się do pana z prośbą o wyjaśnienia i interwencję w sprawie fatalnego funkcjonowania elbląskiej komunikacji miejskiej. Do dzisiaj, mimo że wynikający z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora termin wynosi dwa tygodnie, nie otrzymałem od pana żadnej odpowiedzi — pisze poseł z Pomorza.

Rozumiem, choć nie pochwalam, że może pan lekceważyć parlamentarzystę. Rozumiem, że odpowiedź na pytania może nastręczać panu problemów — pańska ekipa popełniła bowiem ewidentne błędy w obszarze komunikacji miejskiej. Zupełnie za to nie mogę zrozumieć, jak prezydent miasta może aż tak bardzo lekceważyć problemy mieszkańców swojego miasta. To elblążanie sygnalizują od miesięcy problemy z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej i to oni prosili mnie o interwencję w tej sprawie — przekazuje Wróblewskiemu Płażyński.

I kończy: — Liczę na zmianę pańskiej postawy, szacunek wobec prawa i rychłą odpowiedź na moją interwencję, a przede wszystkim uwzględnienie postulatów zgłaszanych przez mieszkańców Elbląga.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. EGON #3096073 | 91.228.*.* 23 mar 2022 08:39

  No cóż, pomimo , że z Gdańska to Grubego bezbłędnie rozszyfrował. Tak, to prawda ignoruje wszystkich po kolei.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. jola #3096056 | 165.225.*.* 23 mar 2022 07:27

  Czy ten człowiek ma mało problemów do załatwienia wGdańsku?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Widz #3096054 | 88.220.*.* 23 mar 2022 07:20

  Wracaj do Gdańska, Twój śp. ojciec Maciej w grobie się przewraca patrząc na Twoje wyczyny

  odpowiedz na ten komentarz