Nowe rzeźby w Elblągu. Pomóż wybrać dla nich miejsce

2022-03-22 16:33:34(ost. akt: 2022-03-22 15:02:52)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Pamiętacie ubiegłoroczne Święto Chleba w Elblągu? To właśnie podczas tej imprezy zaprezentowano rzeźby, które powstały w ramach pierwszego Biennale Form Drewnianych. Teraz czas zdecydować, które miejsca będą zdobili bohaterowie elbląskich legend. Wybór należy do Was.
W sierpniu 2021 — przypomnijmy — w Elblągu po raz pierwszy zorganizowano w Biennale Form Drewnianych, podczas którego artyści rzeźbiarze wykonali z mierzący 2 metry pni pięć niezwykłych prac.

— Rzeźbiarze ze Stowarzyszenia Republika Rzeźbiarzy dostali niełatwe zadanie stworzenia wybranych postaci z elbląskich legend i opowieści — wyjaśniał Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

Rzeźby zostały zaimpregnowane i znajdują się na terenie Nadleśnictwa Elbląg. Wszystkie postaci — Piekarczyk, Rycerz, Kobieta, Diabeł oraz Czarnoksiężnik — zostaną usytuowane w jednej z lokalizacji, którą wybiorą mieszkańcy Elbląga większością głosów.

W grę wchodzą dwie propozycje — teren zielony przy ul. Nowowiejskiej (działki o numerach: 351/52 i 351/51) oraz teren zielony przy ul. Wybrzeże Gdańskie (między mostami, działka nr 6/6).

Konsultacje prowadzone są tutaj i potrwają do 11 kwietnia.

Fot. kk

Fot. kk