Kornelia Markuszewska z Elbląga w The Voice Kids

2022-03-26 15:01:22(ost. akt: 2022-03-25 10:24:37)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Wyszła na scenę i dała czadu! Tak jednym zdaniem można podsumować występ Kornelii Markuszewskiej z Elbląga, która wzięła udział w przesłuchaniu do programu muzycznego The Voice Kids. — To było moje największe marzenie, które się spełniło. Jak wchodzę na scenę, czuję się świetnie — mówi Kornelia.
Kornelia Markuszewska wystąpiła w programie The Voice Kids na antenie TVP 2. 14-latka z Elbląga ze śpiewania czerpie ogromną radość i przekazuje cudownie emocje. Podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewała "It's my life" z repertuaru Bon Jovi. Jej wykonanie spodobało się trenerom. Do swojej drużyny Kornelię zaprosili Tomson i Baron oraz Cleo. Dziewczyna ostatecznie wybrała drużynę chłopaków z Afromental.

Kornelii udało się zachwycić trenerów nie tylko swoim niezwykłym wokalem. Na scenie nastolatka zaprezentowała się również jako tancerka i wraz z koleżankami Cheerleadres Cadmans Junior wykonała układ taneczny.

— Oglądałam wszystkie edycje The Voice Kids i marzyłam, by też kiedyś stanąć przed jurorami i zaśpiewać — opowiada.


— Muzyka towarzyszy mi od dziecka. Chyba nawet szybciej zaczęłam śpiewać niż dobrze mówić. Dla mnie śpiewanie to coś więcej niż hobby. Coś więcej niż jedna z pozycji na długiej liście zainteresowań. Interesuje mnie wiele rzeczy i zajmuję się nimi z różną częstotliwością, ale śpiewanie i taniec są na pierwszym planie i wiem, że jest to coś, z czego nigdy nie zrezygnuję. To jest to, co kocham robić. Bardzo dobrze czuję się na scenie. Chciałabym swoim śpiewaniem dawać ludziom szczęście, radość i nadzieję. Występ w programie to niesamowite emocje, spotkanie z gwiazdami i bardzo pozytywna atmosfera na planie. Wejście na scenę było dla mnie dość stresujące, ale jak usłyszałam muzykę, było już dobrze. Kiedy zobaczyłam odwrócone fotele, to zawładnęło mną wiele emocji. Od szczęścia po niedowierzanie. Byłam taka zdezorientowana, ale czułam się niesamowicie. To wydarzenie na długo pozostanie w mojej pamięci! Marzyłam o tej chwili, kiedy odwrócą się fotele i wybrałam drużynę Tomsona i Barona.

Obrazek w tresci


Chłopaki z Afromental nie kryli radości z wyboru Kornelii. Z oczu szczęśliwej dziewczyny popłynęły łzy. — To są najpiękniejsze momenty w tym programie, łzy szczęścia — powiedział Baron. I dodał: — Dziękujemy za zaufanie, witamy w drużynie. Elbląg górą!

Kornelia obecnie uczy się w ósmej klasie Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu. Ma już duże doświadczenie w występach na scenie. Brała udział w licznych konkursach wokalnych wraz z zespołem Szalone Małolaty. Tańczy też w drużynie Cheerleadres Cadmans Junior. Młodą Elblążankę rozpoznacie po szczerym uśmiechu, ciepłych oczach, ogromnej radości i pięknym głosie. Kornelia bardzo chętnie służy swoim cudownym darem. Na co dzień jest skromną i wrażliwą osobą, jednak gdy wchodzi na scenę, nabiera charyzmy i niesamowitej mocy w głosie.

— Miałam kilka lat, kiedy zrozumiałam, że śpiewanie sprawia mi ogromną radość i chciałabym to robić w przyszłości — mówi Kornelia.


— Oprócz śpiewania mam też kilka innych pasji. Lubię tańczyć, podróżować, wykonywać na twarzy artystyczne makijaże i uczyć się języka angielskiego. Mój dziadek grał na gitarze w zespole. To on nauczył mnie grać na gitarze, miałam kilka lat, kiedy dziadek mi ją kupił. Potem dostałam mikrofon i już wiedziałam, że chciałabym się muzycznie rozwijać. Na zajęcia śpiewu uczęszczam od 5 roku życia. Brałam już udział w wielu konkursach solo, ale głównie z zespołem Szalone Małolaty, w kraju i za granicą. W tym roku jedziemy do Hiszpanii na Euro Pop Contest. Tańczę również w klubie Cadmans. Jeździmy na turnieje, mistrzostwa. Teraz przygotowujemy się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 1-4 kwietnia. Wystąpię tam z formacją i w duecie. Taniec i muzyka to moje życie, pasja, która sprawia, że jestem naprawdę szczęśliwa — podkreśla utalentowana elblążanka.

Kornelia z siostrą Alicją
Fot. archiwum prywatne
Kornelia z siostrą Alicją


14-latka ma sporo zadań i obowiązków, które musi godzić z różnymi zajęciami i nauką. Kluczem jest dobra organizacja. Dziewczyna ma to szczęście, że jest dobrze zorganizowana. Wiele rzeczy, które musi zrobić, układa tak, żeby pogodzić je z zajęciami i treningami tanecznymi.

— Wydaje mi się, że to, co robimy i jacy jesteśmy, wypływa z naszej osobowości, z tego, jakie cele sobie wyznaczamy i jak chcemy się realizować — tłumaczy.

— Zwłaszcza że każdy ma prawo realizować siebie i swoją aktywność na takim poziomie, na jakim chce. Dla mnie nie ma nic lepszego niż łączenie pasji z rozwojem, bo dzięki temu to, co robię już od lat, sprawia mi wiele frajdy i daje ogrom satysfakcji, której nikt mi nie zabierze. Udało mi się połączyć pasję, życie szkolne z rodzinnym i to jest dla mnie pełna harmonia oraz pełnia szczęścia.

Kornelia ma ogromną grupę wsparcia: dziadków, rodzinę, przyjaciół oraz młodszą siostrę Alicję.


— Rodzina jest bardzo ważna w moim życiu, jest moją siłą napędową — mówi dziewczynka. — Zawsze mam w nich wsparcie. Są bardzo dumni z tego, że spełniam swoje marzenia. A największą moją fanką jest młodsza siostra, która chodzi za mną i nuci nawet przez kilka dni wszystkie piosenki, które śpiewam.

Młoda elblążanka, mimo wielu sukcesów na swoim koncie, nie lubi się nimi chwalić. Śpiewanie to dla niej naturalny dar, bez którego nie potrafi wyobrazić sobie życia. Nie boi się występu na etapie bitew, gdzie powalczy o miejsce w programie z innymi równie utalentowanymi uczestnikami.

— Zaśpiewam najlepiej, jak będę umiała — mówi.


I podsumowuje: — To kolejna życiowa przygoda, ale jak się robi to co się kocha, to jest to przyjemność. Jestem pozytywnie nastawiona do życia i świata, wszystko widzę w kolorowych barwach. Zapraszam do oglądania kolejnych odcinków programu, a młodym ludziom mogę powiedzieć, że warto spełniać swoje marzenia, i że udział w takim programie to niezwykła przygoda. Nie można się poddawać, trzeba dążyć do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów. Chciałabym iść dalej w muzykę i robić to, co kocham!

Joanna Karzyńska