Wybieramy najpopularniejszą jednostkę OSP z powiatu elbląskiego!

2022-04-25 14:30:00(ost. akt: 2022-04-25 10:50:53)
Elbląg

Elbląg

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Kto jak nie oni zasługuje na nasze zaufanie i uznanie? Strażacy ochotnicy dzielnie stawiają czoła żywiołom, a przy okazji dbają o lokalne społeczności. Dlatego po raz kolejny postanowiliśmy wybrać te jednostki, które cieszą się największą sympatią.

Niektórzy jako dzieci marzyli o karierze strażaka, innych wiążą rodzinne wielopokoleniowe tradycje — wszystkie te historie tworzą cały obraz naszej strażackiej rodziny — mówił nam w ubiegłym roku Paweł Liedtke, naczelnik OSP Zwierzno.

I zaznaczał: — Ochotników łączy wspólny cel — pomoc drugiemu człowiekowi. Naszą ideą jest bezinteresowne pomaganie ludziom. Można powiedzieć, że jesteśmy dla siebie jak rodzina, której celem są najważniejsze wartości — czyli te związane z bezpieczeństwem. Od ponad dziesięciu lat bierzemy czynny udział w integracji społeczeństwa naszej gminy.

— Nasza OSP mieści się w stosunkowo małej miejscowości, każdy tutaj się zna. My nie zamykamy się na społeczeństwo. Wręcz przeciwnie. Jesteśmy dla ludzi. Wszelkie unowocześnienia, jakie zostały wprowadzone w naszej OSP na przestrzeni lat, pojawiły się z myślą o ludziach i niesieniu im pomocy — podkreślał naczelnik ze Zwierzna.

Fot. Ryszard Biel


A Piotr Peplau, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Markusach zaznaczał: — Jednostki OSP, zwłaszcza wchodzące w skład KSRG, to świetnie wyszkolona kadra, wyposażona w nowoczesny sprzęt pozwalający na realizację naprawdę trudnych zadań ratowniczych. Ludzie dostrzegają złożoność zagrożeń, jakim stawiamy czoła, a że wykonujemy nasze zadania profesjonalnie — szanują nas za to. Jesteśmy otwarci na ludzi oraz ich potrzeby, chętnie pomagamy również po służbie, a to przekłada się na wzrost zaufania oraz ogólnej sympatii do formacji, jaką jest OSP.

O to, z czym wiąże się działalność w OSP, zapytaliśmy Jolę Borkowską z OSP w Krzewsku.
— Z ogromnym zastrzykiem satysfakcji i adrenaliny. Lubimy pomagać — kiedy słyszymy zwyczajne „dziękuję” albo widzimy wdzięczność w oczach — to jest to uczucie nie do opisania. Podobnie z pogadankami dla dzieci i młodzieży, które zdarza nam się prowadzić — kiedy widzimy błysk zainteresowania w ich spojrzeniu — to czujemy się spełnieni. Podobnie gdy jedziemy i widzimy machające do nas dzieci — to też jest bardzo miłe — odpowiedziała.

Fot. Ryszard Biel


W ubiegłym roku w naszym plebiscycie pierwsze miejsce zajęła jednostka z Markus. Kolejne miejsca na podium należały do Zwierzna i Nowakowa. Najbardziej utytułowaną jednostką ubiegłorocznego plebiscytu była Ochotnicza Straż Pożarna w Zwierznie — zajęła trzy pierwsze miejsca w województwie warmińsko-mazurskim (drużyna młodzieżowa, kobieca i niezarejestrowana w KSRG) i drugie miejsce wśród jednostek powiatu elbląskiego.

Już teraz możecie głosować na najpopularniejsze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu elbląskiego.Najpopularniejsza drużyna kobieca

Najpopularniejsza drużyna młodzieżowa

Regulamin: kliknij tutaj