Malbork: Trzymał na posesji 12 kradzionych aut

2022-04-04 08:03:03(ost. akt: 2022-04-03 22:12:30)

Autor zdjęcia: KPP Malbork

Policjanci z Malborka wspólnie z policjantami z gdańskiej komendy wojewódzkiej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas tej akcji funkcjonariusze na terenie jeden z posesji w Malborku zabezpieczyli kilkanaście samochodów osobowych i dostawczych różnych marek.
W środę 30 marca malborscy kryminalni przeprowadzili wspólną akcję z policjantami z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która skierowana była przeciwko przestępczości samochodowej.

Z ustaleń funkcjonariuszy, poprzedzonych intensywną pracą operacyjną, wynikało, że na jednej z posesji na terenie Malborką mogą znajdować się pojazdy pochodzące z przestępczego procederu. W środę w godzinach popołudniowych policjanci weszli na teren jednej z posesji w Malborku, gdzie ujawnili dwanaście samochodów dostawczych i osobowych znanych marek.

Na miejscu pracowali biegli z zakresu mechanoskopii laboratorium kryminalistycznego, którzy dokonali oględzin pojazdów i wstępnie ustalili, że samochody posiadają ślady świadczące o ingerencji w pola numerowe VIN oraz nieoryginalne tabliczki znamionowe. Policjanci zabezpieczyli pojazdy do dalszych badań i rozpoczęli czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny mogącego mieć związek z tymi przestępstwami.

Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych i zabezpieczonych przez mundurowych pojazdów wynosi kilkaset tysięcy złotych.

KPP Malbork