IMGW ostrzega: Będzie wiało!

2022-04-04 18:37:22(ost. akt: 2022-04-04 18:57:53)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

IMGW wydało ostrzeżenie — na liście między innymi powiat braniewski, elbląski i Elbląg. Na dziś zapowiadane są wichury i porywisty wiatr.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego dla Elbląga i powiatu elbląskiego. Stacje w Elblągu i Nowej Pasłęce notują porywy osiągające 80 km/h. Inne posterunki w okolicy notują porywy do około 60-70 km/h.

Wiatr będzie się nasilał, a najsilniejsze porywy będą się pojawiać wieczorem i w nocy.

Komunikat informuje, że zjawiska mogą występować od godziny 17.00 dnia 04 kwietnia do godziny 5.00 dnia 5 kwietnia.

Na liście obszarów, których dotyczy ostrzeżenie, znalazł się Elbląg i powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia


Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.