Nowy Dwór Gdański: Policjanci zorganizowali specjalny pokaz dla dzieci z Ukrainy

2022-04-05 14:00:00(ost. akt: 2022-04-05 08:06:13)

Autor zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

Funkcjonariusze i pracownicy nowodworskiej policji zorganizowali zbiórkę rzeczy, które umilą najmłodszym ten trudny czas. Obdarowanych zostało kilkadziesiąt dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w Domu Formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie.
Osoby uciekające przed wojną, zabierają ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dzieci natomiast, często tylko jedną ulubioną maskotkę. Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zaangażowali się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Podczas zbiórki uzbierali ponad 1000 złotych, za co kupili podstawowe środki higieniczne, gry i maskotki.W czwartek odwiedzili Dom Formacyjny św. Wojciecha w Mikoszewie, gdzie u księdza Arkadiusza Burandta znalazło schronienie ponad 105 obywateli Ukrainy, którzy uciekli z miejsc objętych największymi działaniami wojennymi. Na dzieci i ich mamy czekał policyjny pies służbowy ze swoim przewodnikiem pełniący na co dzień służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni oraz maskotka pomorskiej policji słonik POPO.

Przewodnik psa zademonstrował pokaz umiejętności, jakie posiada jego psi partner, dzieci bawiły się z maskotką policyjną, która sprawiła im ogrom radości i uśmiechów na twarzy. Nowodworscy policjanci wręczali każdemu z nich prezenty, podczas wręczenia, było wiele wzruszających momentów dla obu stron. Uśmiechy, które zagościły na twarzach dzieci i ich mam, były najlepszym podziękowaniem.

KPP Nowy Dwór Gdański