Wybieramy najpopularniejszą OSP powiatu elbląskiego. Czy wygra Krzewsk?

2022-04-11 20:00:00(ost. akt: 2022-04-11 16:22:57)

Autor zdjęcia: OSP Krzewsk

Dlaczego nie? W ubiegłym roku w naszym plebiscycie na podium znalazły się kolejno: OSP Markusy, OSP Zwierzno i OSP Nowakowo. Czy tym razem szansę na zwycięstwo mają ochotnicy z Krzewska? Głosujemy do 25 kwietnia.
Druhowie z naszej jednostki nieprzerwanie działają — zarówno pod względem ratowniczo-gaśniczym, jak i edukacyjnym i profilaktycznym. Chętnie spotykamy się z innymi — odwiedzamy między innymi przedszkola — także te elbląskie — i uczestniczymy w imprezach dobroczynnych — przekazują strażacy ochotnicy z OSP Krzewsk.

— Ten rok rozpoczął się dla nas bardzo pracowicie — wszystko za sprawą silnych wiatrów i ich skutków, z którymi musieliśmy sobie radzić. Poza tym wciąż aktualny pozostaje problem wypalania traw — tego typu pożary bardzo często są wynikiem celowego działania człowieka. My wiemy, że to poważne zagrożenie zarówno dla życia, jak i mienia — przyznają ochotnicy.

Strażacy z Krzewska angażują się również w akcje pomocowe — w ostatnim czasie podzielili się sprzętem i wyposażeniem ze strażakami z Ukrainy. Zbierali też dary dla ukraińskich rodzin zamieszkujących gminę Markusy.

— Cały czas ćwiczymy i staramy się dbać o nasze umiejętności, by były na jak najwyższym poziomie — podsumowują strażacy ochotnicy z OSP Krzewsk.

Od początku kwietnia w przestrzeni Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu obejrzeć można wyjątkową wystawę poświęconą historii działań Państwowej Straży Pożarnej na ziemi elbląskiej. Zdradzimy, że nie zabrakło również akcentów związanych z działalnością jednostek OSP.


Fot. CSE "Światowid"

Wybieramy najpopularniejszą OSP powiatu elbląskiego


Już teraz możesz głosować na jednostki OSP z powiatu elbląskiego. Głosowanie potrwa do 25 kwietnia.


Najpopularniejsza drużyna kobieca

Najpopularniejsza drużyna młodzieżowa

Regulamin: kliknij tutaj