Na posesji 47-latki ujawniono prawie pół tony tytoniu i marihuanę

2022-04-08 08:03:00(ost. akt: 2022-04-08 08:46:07)

Autor zdjęcia: KPP Malbork

Kryminalni z malborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli ponad 440 kilogramów nielegalnego tytoniu, maszynę do rozdrabniania papierosów w celu odzyskania tytoniu oraz prawie 200 gramów marihuany. W związku ze sprawą została zatrzymana 47-letnia właścicielka posesji. Kobieta usłyszała już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i nielegalnej uprawy konopi.
Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że na jednej z posesji na terenie malborskiego powiatu, może być przechowywany nielegalny tytoń.

W poniedziałek kryminalni wraz z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali to miejsce i potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia. Podczas przeprowadzonej akcji mundurowi w jednym z budynków gospodarczych znaleźli 38 worków z zawartością tytoniu o łącznej wadze ponad 440 kilogramów oraz specjalistyczną maszynę służącą do rozdrabniania papierosów w celu odzyskania tytoniu.

Ponadto, w tym samym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli papierowe torby z suszem roślinnym. Wykonane badania substancji wykazały, że jest to prawie 200 gramów marihuany. W związku ze sprawą została zatrzymana 47-letnia właścicielka posesji. Kobieta usłyszała zarzuty uprawy konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Zabezpieczony tytoń wraz z maszyną zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonym postępowaniu. Jak wstępnie oszacowano, uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa z tego nielegalnego procederu wyniosło prawie 400 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa skarbowe grozi kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

KPP Malbork