Elbląg: Sklep społeczny zbiera i przekazuje

2022-04-08 12:05:03(ost. akt: 2022-04-07 23:13:32)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Działa od 23 marca i przyjmuje m.in. odzież, pościel i akcesoria dla dzieci. Na pierwszy rzut oka przypomina zwyczajny mały sklepik z ubraniami, ale jego celem jest niesienie pomocy tym, którzy znaleźli się w potrzebie.
Obecnie sklep prowadzony przez Elbląskie Centrum Usług Społecznych skupia się na pomocy uchodźcom z Ukrainy. Asortyment sklepu stanowią dary przekazane przez mieszkańców i mieszkanki Elbląga. Potrzebujący, którzy zajrzą do sklepu, nie muszą za nic płacić, a mogą być pewni, że otrzymają pomoc.

Ważna wiadomość do tych, którzy chcą się podzielić darami jest taka, że sklep przyjmuje jedynie nowe i nieużywane przedmioty. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy wymienić można: odzież dla kobiet, nową bieliznę, skarpety, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci i ubrania dla młodzieży. To produkty, które schodzą najszybciej, a cały czas jest na nie zapotrzebowanie. Przydadzą się także kołdry i poduszki. Pilnie potrzebne są też artykuły szkolne. Dzieci i młodzież rozpoczęły niedawno naukę w elbląskich placówkach, więc potrzeby w tym zakresie będą się jeszcze zwiększały.

W tej chwili sklep potrzebuje szczególnie: dresów dla młodzieży w rozmiarze 140-170, nowych butów sportowych od rozmiaru 33, poduszek, ręczników, kołder (szerokość 160 cm), piżam dla dzieci w wielu 4-6 lat, plecaków do szkoły, bielizny osobistej dla kobiet i młodzieży oraz patelni i talerzy.


Jeśli chcemy przekazać do sklepu jakieś przedmioty, należy przynosić je od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 do sklepu przy ul. Czerwonego Krzyża 2. Są tam segregowane, a następnie wykładane na półki. W sklepie obsługa zbiera też informacje od gości o ich najpilniejszych potrzebach. Dzięki temu asortyment sklepu jest dostosowany do aktualnego zapotrzebowania osób będących w potrzebie.


Przyjmowanie rzeczy po godzinach pracy sklepu społecznego możliwe będzie w każdą środę po wcześniejszym umówieniu. Telefon: 55 625 61 00