PSP Elbląg: Przeprowadzka na Łęczycką do końca tego roku

2022-04-13 20:03:24(ost. akt: 2022-04-15 23:49:05)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Nowa komenda przy ul. Łęczyckiej została już oddana do użytkowania przez nadzór budowlany i można z niej w pełni korzystać. Kiedy nastąpi ostateczna przeprowadzka?

13 marca 2019 roku podpisano umowę z wykonawcą pierwszego etapu budowy. Obejmowała ona wzniesienie budynku głównego Komendy Miejskiej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Drugi etap budowy zawierał wykończenie i wyposażenie wnętrza budynku oraz wybudowanie bazy kontenerowej, garażu oraz komory dymowej. Nowa siedziba PSP miała być gotowa do końca 2020 roku. Tak się jednak nie stało. A to za sprawą przedłużających się procedur przetargowych.

Coraz bliżej do przeprowadzki strażaków z PSP Elbląg do nowej komendy przy ul. Łęczyckiej


W środę 13 kwietna komendant PSP w Elblągu mł. bryg. Łukasz Kochan zapowiedział, że dokładny termin przeprowadzka do nowej komendy zostanie niedługo podany bardziej precyzyjnie.

— Wprowadzimy się już z końcem tego roku. Ogłosiliśmy ostatnie postępowanie przetargowe, które realizacja pozwoli nam na przeprowadzkę i normalne funkcjonowanie w nowej lokalizacji — poinformował.

I wyjaśnił: — Jest to postępowanie, które ma na celu wyłonienie wykonawcy do stworzenia systemów operacyjnych w części teletechnicznej. Mają one zostać wykonane do końca roku i oddane do użytku.

I dodał: — Administracja PSP zostanie do okresu wakacyjnego przeniesiona do nowej lokalizacji, gdzie obecnie trwa wyposażanie komendy w meble.
Realizacja części teletechnicznej umożliwi uruchomienie komendy w pełni. Wtedy też będzie możliwa całkowita wyprowadzka z komendy przy ul. Bema.

Wraz z przeprowadzką do nowego miejsca drużyna strażacka zostanie powiększona o cztery dodatkowe etaty:
— Jesteśmy w trakcie postępowania rekrutacyjnego, wyłoniliśmy kilku kandydatów, których skierowaliśmy na badania przed rejonową komisję lekarską i jeśli ci kandydaci otrzymają pozytywne orzeczenia zostaną mianowani w służbie funkcjonariuszami PSP. Nie mamy problemu z obsadą etatową. Zawód strażaka to praca, do której nie trzeba nikogo namawiać — przekazał Kochan.