Wiosenne targi ogrodnicze już w ten weekend. Stare Pole zaprasza

2022-04-21 20:35:22(ost. akt: 2022-04-21 15:37:25)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Twój ogródek nie odzyskał jeszcze blasku po zimowych mrozach? Balkon potrzebuje trochę koloru? A może nadal szukasz roślin, które sprawią, że wnętrze twojego domu zyska niepowtarzalny klimat? Koniecznie wybierz się na targi ogrodnicze w Starym Polu.
Drzewka owocowe i ozdobne, sadzonki i cebulki, kwiaty i trawy — to i jeszcze więcej znajdziesz na XI Wiosennych Targach Ogrodniczych w oddalonym o około 20 kilometrów od Elbląga Starym Polu. Podczas targów będzie można wyposażyć swój ogród, a także nabyć niezbędne do prac ogrodowych narzędzia i sprzęt. Wiosenne targi w Starym Polu to również wystawa gołębi i drobiu ozdobnego.

Targi są imprezą cykliczną, która na stałe zapisała się w kalendarzu imprez plenerowych organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział Stare Pole. — W tej chwili mamy zgłoszenia od około 200 wystawców — mówi komisarz targów Adam Kopeć.

Już w ten weekend, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, w godzinach 10-17 swoje produkty będą prezentować również lokalni wytwórcy. Na targach — prócz roślin — znajdziemy między innymi rękodzieło, przetwory, sery, ciasta, miody, przyprawy, wędliny i pieczywo.

— Będzie można też przy okazji zapoznać się z ofertą firm z zakresu odnawialnych źródeł energii, budownictwa czy najnowocześniejszych systemów grzewczych oraz posłuchać o działalności instytucji i organizacji działających na rzecz rolnictwa — informuje przedstawiciel Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego.

I zapowiada: — Odwiedzą nas też goście z Litwy, którzy będą mieli do zaoferowania litewskie wyroby — wędliny, sery, kwas chlebowy i chleb. Poza tym godną uwagi propozycją będą produkty włoskie, a wśród nich włoskie słodycze i desery przygotowane na bazie oryginalnych włoskich składników.

Podróż do Starego Pola jest fantastyczną okazją do tego, by miło i rodzinnie spędzić przedostatni kwietniowy weekend. Rodzice bez obaw na targi mogą zabrać swoje pociechy — atrakcji dla nich na pewno nie zabraknie. Opiekunowie będą mogli spokojnie robić zakupy, podczas gdy dzieci będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu — na najmłodszych uczestników targów czekać będzie bowiem wesołe miasteczko. Głodomory na pewno nie wyjadą ze Starego Pola z pustymi brzuchami, a to za sprawą stoisk oferujących między innymi przepyszne gofry, orzeźwiające napoje, zapiekane serki czy kiełbaski z grilla.

Warto dodać, że to dopiero początek, bo w tym roku czeka nas cały cykl imprez w Starym Polu — rozpocznie się on w ten weekend XI Wiosennymi Targami Ogrodniczymi, w czerwcu odbędą się XXVII Żuławskie Targi Rolne, a we wrześniu spotkamy się podczas XXVII Jesiennych Targów Ogrodniczych.

— Kto jeszcze nie miał okazji odwiedzić Starego Pola i naszych targów, koniecznie musi wybrać się do nas w ten wyjątkowy kwietniowy weekend. Atrakcji będzie mnóstwo, a do tego szansa na zakup najwyższej jakości produktów — od roślin, dekoracji ogrodowych i rybek do oczek wodnych, przez obrazy i ręcznie wykonane ozdoby, po biżuterię i na ubraniach kończąc. Mamy nadzieję, że bogata oferta targowa spełni oczekiwania zwiedzających, umożliwi miłe spędzenie czasu w Starym Polu i zachęci do zakupów. Serdecznie zapraszamy — mówi Adam Kopeć.