Piątek, 7 października 2022. imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Kamil D. usłyszał wyrok. Ile lat spędzi w celi za morderstwo?

2022-04-22 12:08:40 (ost. akt: 2022-04-22 12:30:28)
Pierwsza rozprawa w sprawie zabójstwa Maryli B. odbyła się 21 czerwca w Sądzie Okręgowym w Elblągu

Pierwsza rozprawa w sprawie zabójstwa Maryli B. odbyła się 21 czerwca w Sądzie Okręgowym w Elblągu

Autor zdjęcia: kk

Wszystko zaczęło się w nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2020 roku od bestialskiego morderstwa. Zwłoki przy skrzyżowaniu Rycerskiej i Tysiąclecia w Elblągu odkrył przypadkowy przechodzeń. Informacja, którą przekazał policji, zbiegła się z tym, co na komendzie powiedział sam zabójca.

Nienotowany wcześniej dwudziestokilkuletni Kamil D. gołymi rękoma pozbawił życia bezdomną Marylę B. Następnego dnia sam stawił się na komendzie i zeznał, że prawdopodobnie kogoś zabił. Słowa mężczyzny potwierdziły się z odnalezieniem zwłok, na które przypadkowy przechodzeń natrafił we wspominanej przez Kamila D. lokalizacji.


Pierwsza rozprawa odbyła się 21 czerwca 2021 roku, a z odczytanego podczas niej aktu oskarżenia wynikało, że Kamil D. miał działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, wielokrotnie uderzać Marylę B. pięściami po całym ciele — w tym po głowie i szyi, klatce piersiowej, kończynach, tułowiu oraz w obrębie odbytu i odbytnicy, w wyniku czego, pokrzywdzona doznała uszkodzeń ciała w postaci wielomiejscowego stłuczenia boków głowy, w tym twarzy, uszkodzenia stawu barkowo-obojczykowego, pęknięcia wątroby, pęknięcia ściany odbytu i obustronnych symetrycznych złamań żeber w ich przednich odcinkach.


Bezpośrednią przyczyną śmierci bezdomnej było uduszenie się w wyniku tego, że oprawca Maryli B. prawdopodobnie przyparł jej klatkę piersiową do twardego podłoża, uniemożliwiając jej złapanie oddechu.

Kamil D. usłyszał wyrok w kwietniu tego roku. Sędzia skazał go na karę 15 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwa sporządzanie uzasadnienia wyroku na wnioski złożone przez obrońcę oskarżonego i prokuratora.