Elbląg: Powracają Pola Nadziei na rzecz hospicjum

2022-04-23 07:52:00(ost. akt: 2022-04-22 12:57:03)

Autor zdjęcia: pixabay

Po dwóch latach przerwy wraca zainicjowana w Elblągu w 2004 akcja Pola Nadziei. To jedna z okazji, by wspomóc działalność Hospicjum Elbląskiego. Jak?
Do akcji zgłosiło się ponad 30 placówek edukacyjnych. Cieszy nas to ogromnie. Przypomnijmy, że Pola Nadziei organizujemy w Elblągu od 2004 roku. To program zainicjowany przed laty przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga — wyjaśnia elbląskie hospicjum.

— Co roku we wrześniu i październiku w ramach akcji sadzone są żonkile, bo żonkil jest symbolem nadziei. Wiosną, kiedy kwiaty kwitną, odbywają się akcje, których celem jest wsparcie opieki nad przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi, a także szeroko pojęta edukacja. Ta akcja to naprawdę dobra lekcja empatii.

Środki finansowe zebrane podczas poprzednich edycji zostały przeznaczone na rozbudowę i remont domu hospicyjnego. Cel jest więc szczytny.

— Zapraszamy serdecznie do wsparcia akcji, udziału w kwestach i obecności na pikniku i biegu. Placówki będą brać udział w kwestach na rzecz naszego Hospicjum podczas kwest sobotnich, niedzielnych oraz poprzez uczestnictwo w Biegu Nadziei i marszu charytatywnym — przekazuje hospicjum.

Pola Nadziei 2022


Sobota 23 kwietnia
Kwesta na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Wolontariuszy będzie można spotkać w sklepach: E. Leclerc Elbląg, Kaufland Elbląg i w Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu. Będą kwestować, a w podziękowaniu za datki wręczać symbol nadziei-kwiat żonkila. W CH Ogrody kweście towarzyszyć będą zajęcia dla dzieci, w trakcie których wykonane zostaną bransoletki żonkilowe.

Niedziela 24 kwietnia
Wolontariusze kwestować będą pod parafiami m.in. w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej, Drulitach, Młynarach, Jarnołtowie, Gronowie Elbląskim, Zwierznie i Jeziorze.

Wtorek 3 maja
Jacek Lemierski wyruszy po nadzieję, na rowerze, do Częstochowy (tak jak rok temu). W ten sposób chce okazać solidarność z nami i zachęcać do wspierania naszego Hospicjum.

Niedziela 15 maja
Finał akcji. Tego dnia w Bażantarni odbędą się Bieg i Marsz Nadziei, którym towarzyszyć będzie Piknik Rodzinny z zabawami dla dzieci. — Zaproponujemy pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi oraz kurs udzielania pierwszej pomocy. A na dzieci będą czekały takie zabawy jak: gra w kręgle, chusta klanzy, skręcanie balonowych zwierzątek, malowanie buziek, i inne konkursy i zabawy. Będzie też coś dla podniebienia, przygotujemy bowiem domowe wypieki, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem oraz inne smakołyki — informują organizatorzy. Tutaj więcej informacji.


— Zapraszamy, bądźcie z nami! To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza w obecnych czasach — przekazuje Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak.