Gdańsk: Ukradła walizkę Ukraince uciekającej przed wojną

2022-04-25 12:30:40(ost. akt: 2022-04-25 10:11:56)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 41-letnią gdańszczankę, która ukradła obywatelce Ukrainy walizkę, w której były między innymi dokumenty, pieniądze oraz biżuteria. Policjanci znaleźli u podejrzanej znaczną ilość narkotyków i odzyskali skradziony bagaż wraz z częścią jej zawartości.
16 kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednej z drogerii na Śródmieściu nieznana osoba, wykorzystując nieuwagę obywatelki Ukrainy, ukradła jej walizkę, w której były między innymi pieniądze, dokumenty oraz biżuteria. Straty zostały wycenione na ponad 10 tysięcy złotych. Jak się okazało pokrzywdzona, tego samego dnia, w którym została okradziona, przyjechała pociągiem do Gdańska, uciekając przed wojną na Ukrainie.

Fot. KMP Gdańsk

Sprawą od początku zajęli się kryminalni. Policjanci dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek kobiety podejrzewanej o to przestępstwo. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni ustalili jej tożsamość i w środę na terenie jednej z restauracji na Śródmieściu zatrzymali 41-letnią mieszkankę Gdańska.

Kobieta miał za sobą walizkę, którą kilka dni wcześniej ukradła obywatelce Ukrainy. Podczas przeszukania bagażu policjanci znaleźli i zabezpieczyli między innymi biżuterię oraz pieniądze należące do pokrzywdzonej. W trakcie czynności okazało się też, że zatrzymana ma przy sobie środki odurzające, które zostały przekazane biegłemu do dalszych badań. Opinia biegłego w zakresie zabezpieczonych substancji potwierdziła, że kobieta miała przy sobie znaczną ilość narkotyków w postaci ponad 80 porcji amfetaminy.

Dodatkowo podczas sprawdzania danych 41-latki, okazało się, że jest ona poszukiwana listem gończym do odbycia trzymiesięcznej kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Zatrzymana kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie.

41-letnia gdańszczanka usłyszała już w prokuraturze zarzuty za kradzież i posiadanie znaczniej ilości narkotyków. Następnie zatrzymana zgodnie z dyspozycją sądu jako osoba poszukiwana listem gończym do odbycia kary, trafiła do zakładu karnego.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za kra-dzież grozi do 5 lat więzienia.

KMP Gdańsk