Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

EPEC: Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę farmy fotowoltaicznej na Terkawce

2022-04-27 11:49:07 (ost. akt: 2022-04-27 12:40:16)

Autor zdjęcia: EPEC

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podpisało umowę na wybudowanie farmy fotowoltaicznej. Instalacja o mocy 2MW ma powstać do końca maja 2023 r. w części Elbląga zwanej Terkawką. Koszt projektu to ponad 6,5 mln zł, a firma wykonawcza została wyłoniona w przetargu.


Budowa farmy fotowoltaicznej to jedna z inwestycji wynikających ze Strategii Rozwoju EPEC do roku 2025. Jest ona częścią działań mających poprawić efektywność energetyczną, ekologiczną i ekonomiczną elbląskiego dostawcy ciepła.

— Farma fotowoltaiczna to jedna z kluczowych inicjatyw strategicznych naszej spółki — mówi Andrzej Kuliński, prezes Zarządu Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

I dodaje: — Budowa farmy pozwoli ograniczyć koszty, które ponosimy na energię elektryczną. Dla nas to nie tylko aspekt ekonomiczny, ale też ochrona środowiska. Farma fotowoltaiczna to jedno z wielu ekologicznych działań, jakie podejmujemy.

Fot. EPEC

Formuła “zaprojektuj i wybuduj”

Przedmiotem podpisanej 21 kwietnia br. umowy jest formuła “zaprojektuj i wybuduj”, składająca się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Drugi etap to wybudowanie farmy fotowoltaicznej 2MW wraz z wszystkimi towarzyszącymi instalacjami. Zakres prac obejmuje także przygotowanie terenu, zakup i instalację niezbędnych elementów, a także uruchomienie farmy.

O wyborze oferty zadecydowały trzy czynniki: cena (90%), okres rękojmi (5%) oraz reakcja na usunięcie awarii 5%. Do postępowania przetargowego przystąpiło sześciu oferentów, z których najkorzystniejszą ofertę złożyła firma SPIE Elbud Gdańsk S.A w wysokości 6,588 mln zł netto.

Zielone działania EPEC


Farma fotowoltaiczna powstająca na Terkawce to nie pierwsza instalacja słonecznej energii w dorobku EPEC. W kwietniu na dachu swego biurowca spółka uruchomiła mini elektrownię słoneczną - zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy 49,95kW. Pozwoli ona na pokrycie ⅓ zaopatrzenia budynku w energię elektryczną.

Inne inwestycje realizowane przez EPEC, których celem jest odejście od węgla oraz poprawa wpływu przedsiębiorstwa na środowisko, to budowa układu wysokosprawnej kogeneracji wraz z modernizacją ciepłowni Dojazdowa oraz zbudowanie magazynu ciepła. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na rok 2025.

EPEC

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wagner Clerk #3098289 | 137.184.*.* 28 kwi 2022 00:41

    Jak dostałem pożyczkę od Christy Walton Finance, wpadłem w ręce oszustw, dopóki nie spotkałem tego wiernego pożyczkodawcy, który udzielił mi pożyczki w wysokości 70 000 zł, teraz wierzę, że nadal istnieją prawdziwi pożyczkodawcy online, oto e-mail (christywalton355@ gmail.com) pożyczkodawcy, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy finansowej, możesz skontaktować się z nim w celu uzyskania pomocy: christywalton@gmail.com

    ! - + odpowiedz na ten komentarz