środa, 7 grudnia 2022. imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Elbląg: Uczniowie i nauczyciele z I LO wyruszą w podróż życia

2022-04-27 18:12:07 (ost. akt: 2022-04-27 14:16:41)
Żaglowiec Pogoria

Żaglowiec Pogoria

Autor zdjęcia: zdjęcie nadesłane

Po raz siódmy uczniowie i nauczyciele elbląskiego I Liceum Ogólnokształcącego wezmą udział w wielkiej morskiej przygodzie na pokładzie żaglowca „Pogoria”. Ich rejs po Morzu Śródziemnym trwać będzie kilkanaście dni.

Początkiem wyprawy jest lot do Malagi (29 kwietnia). Następnie, po zaokrętowaniu i zapoznaniu z rozkładem pomieszczeń na statku zaplanowano szkolenie żeglarskie. Wielu początkujących „zdobywców mórz” dostanie zapewne zawrotów głowy od ilości i skomplikowanych nazw lin znajdujących się na pokładzie: fały, kontrafały, szoty, sejzingi, dirki, gejtawy, gordingi, brasy itd.

Z Malagi „Pogoria” popłynie w kierunku Balearów. Majorka, Minorka oraz Ibiza będą portami pośrednimi. Czas spędzony na pokładzie posłuży przeszkoleniu załogi – wachty będą się zmieniać co cztery godziny.

Oprócz wachty nawigacyjnej uczestnicy rejsu obejmą wachty: kambuzowe, bosmańskie i portowe. Koniec podróży, po 11-dniowym rejsie, nastąpi w Nicei – „stolicy” Lazurowego Wybrzeża.

Dla wielu uczniów taka wyprawa jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych przygód w życiu. Jest to również jedyna w swoim rodzaju „szkoła pod żaglami”, gdzie – prócz odkrywania pięknych zakątków świata - każdy mierzy się z własnymi słabościami, pokonuje lęki i uczy się odpowiedzialności za innych członków załogi.

Informacja nadesłana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wagner Clerk #3098290 | 137.184.*.* 28 kwi 2022 00:42

    Jak dostałem pożyczkę od Christy Walton Finance, wpadłem w ręce oszustw, dopóki nie spotkałem tego wiernego pożyczkodawcy, który udzielił mi pożyczki w wysokości 70 000 zł, teraz wierzę, że nadal istnieją prawdziwi pożyczkodawcy online, oto e-mail (christywalton355@ gmail.com) pożyczkodawcy, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy finansowej, możesz skontaktować się z nim w celu uzyskania pomocy: christywalton@gmail.com

    odpowiedz na ten komentarz