Przed nami kolejne targi w Starym Polu

2022-05-04 08:00:00(ost. akt: 2022-05-04 08:15:00)

Autor zdjęcia: Aleksandra Sawicka

To była prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników ogrodnictwa! Stare Pole po raz kolejny nie zawiodło, a XI Wiosenne Targi Ogrodnicze okazały się prawdziwym sukcesem. Jakie jeszcze wydarzenia czekają nas w tym roku?
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze targi oraz wystawcom, a przy okazji zapraszamy na nasze kolejne imprezy — przekazuje komisarz targów Adam Kopeć z Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego.

A co jeszcze przed nami? W czerwcu w Starym Polu odbędą się XXVII Żuławskie Targi Rolne, a we wrześniu spotkamy się podczas XXVII Jesiennych Targów Ogrodniczych.

Wracając jednak do weekendu 23-24 kwietnia, frekwencja dopisała, a pogoda sprzyjała zakupom. Goście wśród produktów oferowanych przez wystawców znaleźć mogli nie tylko drzewka owocowe i ozdobne, kwiaty, trawy, sadzonki i cebulki, ale również meble ogrodowe, ozdoby i regionalne przysmaki, a wśród nich między innymi przetwory, sery, ciasta, miody, przyprawy, wędliny i pieczywo. Nie brakowało też innych ciekawostek — rękodzieła, płyt, ubrań czy naczyń — w miniony weekend w Starym Polu można było znaleźć dosłownie wszystko, czego zapragnie i dusza, i ciało.

— Odwiedzili nas też goście z Litwy ze swoimi wyrobami — serami, wędlinami, kwasem chlebowym i chlebem. Były też produkty włoskie, a wśród nich włoskie słodycze i desery przygotowane na bazie oryginalnych włoskich składników — relacjonuje Adam Kopeć.

I dodaje: — Targi były też okazją do tego, by zapoznać się z ofertą firm z zakresu odnawialnych źródeł energii, budownictwa czy najnowocześniejszych systemów grzewczych oraz posłuchać o działalności instytucji i organizacji działających na rzecz rolnictwa.

Po raz kolejny zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli szansy wziąć udziału w targach odbywających się w Starym Polu, by koniecznie wybrali się tam na wycieczkę w czerwcu lub we wrześniu przy okazji kolejnych wydarzeń — naprawdę warto!