Policjanci reagują na nieprawidłowe parkowanie przy ul. Agrykola

2022-05-04 15:17:07(ost. akt: 2022-05-04 15:21:16)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Parkują, gdzie popadnie, nie mogłem przejść — z takimi problemami zgłaszali się do elbląskich policjantów mieszkańcy ul. Agrykola w Elblągu, którzy sygnalizują problem również poprzez krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa.
Problem, który sygnalizowali elblążanie, dotyczy łamania zakazu ruchu i nieprawidłowego parkowania przy ul. Agrykola w Elblągu (aleja vis a vis Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Wszystkich Świętych). W tym miejscu obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach (znak B1). Mieszkańcy tego rejonu, ale i przypadkowi przechodnie zgłaszali problem związany z bezpiecznym poruszaniem się po parku. Wskazywali, że auta wjeżdżają i parkują w miejscu, gdzie nie powinny w ogóle się poruszać.

Policjanci z ruchu drogowego reagują na zgłoszenia. Na kierowców łamiących przepisy nałożone zostały mandaty karne lub stosowane pouczenia. Policjanci wspólnie z zarządcą drogi zdecydowali o postawieniu znaku B1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). Zakaz nie dotyczy służb miejskich, mieszkańców oraz pracowników Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 (wyłącznie dla pracowników posiadających identyfikatory - przepustki). Z kolei dla rodziców i opiekunów dzieci, które uczęszczają do szkoły, wytyczony jest wjazd od ulicy Wspólnej w Elblągu. Dla osób uczestniczących w mszach świętych wyznaczono parking wzdłuż ulicy Agrykola oraz od ulicy Kościuszki.

Policjanci przypominają, że omawiany teren jest objęty ochroną konserwatora zabytków, a mandat za złamanie zakazu ruchu może wynieść od 20 zł do nawet 5 tys. zł. Dodatkowo trzeba liczyć się z kosztami holowania pojazdu (kilkaset złotych) i 5 punktami karnymi. Policjanci i strażnicy miejscy w dalszym ciągu będą tam kontrolowali przestrzeganie przepisów wynikających z oznakowania tego terenu.

KMP Elbląg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #3098605 | 188.47.*.* 4 maj 2022 18:36

    Niech zrobią porządek z parkującymi na trawie na parkingu przy cmentarzu od ul.Kościuszki. Parking duży miejsc dosyć ale nie trzeba przecież wjechać jak najbliżej do parku Dolinka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz