Elbląg: Wiceminister Andrzej Śliwka w Galerii El

2022-05-10 14:13:58(ost. akt: 2022-05-10 14:38:23)

Autor zdjęcia: Centrum Sztuki Galeia El

Wiceminister aktywów państwowych wraz z posłem Leonardem Krasulskim i prezesem GPW dr Markiem Dietlem gościli w Galerii El, gdzie mieli przyjemność otworzyć wystawę poświęconą Giełdzie Papierów Wartościowych, która świętuje swoje 30-lecie.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to ikona odbudowanego w niepodległej Rzeczypospolitej wolnego rynku oraz przedsiębiorczości Polaków, a także probierz możliwości gospodarczych całego regionu — powiedział Andrzej Śliwka.

I dodał: — Rok 1991 giełda zamykała z liczbą dziewięciu notowanych spółek i ich kapitalizacją równą dzisiejszym 40 mln euro. Trzy dekady później łączna kapitalizacja krajowych spółek wyniosła 145,3 mld euro, stawiając GPW w roli zdecydowanego lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.


— GPW to między innymi szansa na rozwój polskiego rolnictwa, poprzez realizację takich strategicznych inicjatyw jak uruchomienie Giełdowego Rynku Rolnego, który odpowiada na potrzeby i specyfikę obrotu w tym jakże ważnym segmencie — zauważa wiceminister aktywów państwowych

— Życzę całej Polsce i regionowi, by GPW w dalszym ciągu była miejscem, z którego płyną impulsy do umacniania naszej konkurencyjności i innowacyjności, gdzie promowany jest patriotyzm gospodarczy, gdzie następuje upowszechnianie własności i stymulowany jest polski dobrobyt — podsumowuje Andrzej Śliwka.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mało książek znasz, wychodzi ci to na twarz #3098994 | 83.25.*.* 11 maj 2022 09:33

    Obecność tego Głównego-Łupieżowego a zarazem edukacyjnego kombinatora oraz eks-łupieżcy 20 litrów ludowego spirytusu w tak nobliwym i zaszczytnym miejscu jak Galeria-EL, to profanacja najwyższej miary. I profanację tą powiększyło zlanie się przez tego profanatora sporą ilością wody firmy Coty.

    odpowiedz na ten komentarz