Gdańsk: Nie chciała zapłacić za kurs, więc połamała kciuk taksówkarzowi

2022-05-12 07:01:00(ost. akt: 2022-05-11 23:12:43)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

W niedzielę 8 maja dwójka policjantów, która po zakończonej służbie wracała do domu, zareagowała, kiedy zobaczyła, jak pasażerka taksówki bije kierowcę. Okazało się, że kobieta nie chciała zapłacić taksówkarzowi za kurs, a podczas kłótni z mężczyzną połamała mu kciuk oraz uszkodziła samochód.
W niedzielę 8 maja wieczorem policjant z Oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku i policjantka z komisariatu Gdynia Śródmieście po zakończonej służbie wracali do domu. Na ul. Piastowskiej w Gdańsku funkcjonariusze zwrócili uwagę na zaparkowaną taksówkę, w której drzwi co chwila otwierały się i zamykały.

Z auta było słychać odgłosy kłótni. Policjant i policjantka zauważyli też, że pasażerka okładała rękoma kierowcę. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na tę sytuację i w rozmowie z taksówkarzem ustalili, że pijana i agresywna klientka nie chce zapłacić mu za kurs, a podczas kłótni wyłamała pokrzywdzonemu kciuk oraz uszkodziła mu samochód. Funkcjonariusze okazali kobiecie legitymacje służbowe i wydali polecenia opuszczenia pojazdu, do których się nie stosowała.

Ostatecznie policjanci wyciągnęli agresywną kobietę z auta i zadzwonili na numer alarmowy. Na miejscu pojawili się policjanci z ruchu drogowego, którzy zatrzymali 39-latkę z Gdańska. W trakcie interwencji kobieta była agresywna, nie wykonywał poleceń policjantów, dlatego funkcjonariusze użyli wobec niej środków przymusu bezpośredniego. Badanie wykazało, że zatrzymana była pod wpływem prawie 2,5 promila alkoholu i noc spędziła w pogotowiu socjalnym dla osób nietrzeźwych.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że podejrzana zamówiła kurs taksówką. Kiedy przyszło jej zapłacić 16 złotych za przejazd, odmówiła zapłaty za usługę. Gdy kierowca zaczął upominać się o pieniądze, kobieta wszczęła awanturę, zaczęła bić i szarpać mężczyznę, a także wyłamała mu kciuk, powodując uszkodzenie ciała trwające powyżej 7 dni. Ponadto podczas zdarzenia gdańszczanka w maździe taksówkarza urwała dwa lusterka, powodując straty na ponad 1 tys. zł.

W środę 10 maja zatrzymana 39-latka została przesłuchana i usłyszała zarzuty za uszkodzenie ciała oraz zniszczenia mienia.

Za uszkodzenie ciała i spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu grozi kara 5 lat więzienia.
Fot. KMP Gdańsk

KMP Gdańsk