Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Wjechali prosto pod pociąg relacji Olsztyn-Elbląg

2022-05-12 21:44:32 (ost. akt: 2022-05-13 13:54:46)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

O ogromnym szczęściu mogą mówić osoby podróżujące osobowym volkswagenem, którego kierowca w rejonie przejazdu kolejowego doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym relacji Olsztyn – Elbląg. Do szpitala z obrażeniami przetransportowany został 19-letni kierowca oraz 17-letni pasażer. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

W czwartek 12.05.2022 o godzinie 20:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu, do którego doszło w rejonie przejazdu kolejowego w pobliżu miejscowości Godki. Zawiadamiający informował o zderzeniu osobowego volkswagena z pociągiem osobowym relacji Olsztyn – Elbląg. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

Policjanci pracujący nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia ustalili, że autem kierowanym przez 19-latka podróżowało dodatkowo dwóch pasażerów w wieku 17 i 22 lat – do szpitala przewieziono 17 i 22-latka.

Z policyjnych ustaleń wynika również, że pociągiem łącznie z obsługą jechało 41 osób – żadna z nich nie odniosła obrażeń. Mimo iż ruch pociągów w tym miejscu sparaliżowany był przez kilka godzin, podróżni mogli kontynuować swoją podróż autami zastępczymi podstawionymi przez przewoźnika.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca volkswagena nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i choć niestrzeżonym to zabezpieczonym widocznymi z daleka znakami pionowymi w tym znakiem STOP. Na skutek tego manewru kierujący autem wjechał na tory w chwili przejazdu pociągu. Pojazd kierowany przez 19-latka został całkowicie zniszczony – to cud, że nikt nie zginął. Zarówno siedzący za kierownicą volkswagena, jak i maszynista w chwili zdarzenia byli trzeźwi. 19-latek tłumaczył, że do zdarzenia miało dojść na skutek awarii samochodu.

Ze zdarzenia sporządzona została dokumentacja procesowa w tym m.in. protokół oględzin pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Pojazd uczestniczący w zdarzeniu został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Wkrótce specjaliści z zakresu badań przyczyn wypadków drogowych i wkrótce zostanie poddany specjalistycznym badaniom pod kątem sprawdzenia, czy do zdarzenia nie przyczyniła się niezawiniona niesprawność techniczna pojazdu, na którą 19-letni kierowca mógł nie mieć wpływu.

KMP Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB