Wiceminister aktywów państwowych w Elblągu. Andrzej Śwlika opowie o wyzwaniach współczesnej gospodarki

2022-05-13 11:09:18(ost. akt: 2022-05-13 11:13:15)
Wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka

Wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka

Autor zdjęcia: MAP

Na dziedzińcu Galerii El można oglądać wystawę przypominającą o 30-letniej działalności Giełdy Papierów Wartościowych. W wernisażu uczestniczył wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, który już w sobotę opowie w Elblągu o współczesnej gospodarce.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to ikona odbudowanego w niepodległej Rzeczypospolitej wolnego rynku oraz przedsiębiorczości Polaków, a także probierz możliwości gospodarczych całego regionu — zaznacza Andrzej Śliwka.

I przypomina: — Rok 1991 giełda zamykała z liczbą dziewięciu notowanych spółek i ich kapitalizacją równą dzisiejszym 40 mln euro. Trzy dekady później łączna kapitalizacja krajowych spółek wyniosła 145,3 mld euro, stawiając GPW w roli zdecydowanego lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.

— GPW to między innymi szansa na rozwój polskiego rolnictwa poprzez realizację takich strategicznych inicjatyw jak uruchomienie Giełdowego Rynku Rolnego, który odpowiada na potrzeby i specyfikę obrotu w tym jakże ważnym segmencie — zauważa wiceminister aktywów państwowych.

Andrzej Śliwka podsumowuje: — Życzę całej Polsce i regionowi, by GPW w dalszym ciągu była miejscem, z którego płyną impulsy do umacniania naszej konkurencyjności i innowacyjności, gdzie promowany jest patriotyzm gospodarczy, gdzie następuje upowszechnianie własności i stymulowany jest polski dobrobyt.

Wystawę opowiadającą o trzydziestu latach działalności Giełdy Papierów Wartościowych można oglądać na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El. Prezentacja powstała rok temu, a teraz jest prezentowana w poszczególnych miastach. Na otwarciu wystawy w Elblągu oprócz Adama Śliwki obecni byli poseł Leonard Krasulski i prezes GPW dr Marek Dietl.

Już w sobotę 14 maja wiceminister aktywów państwowych ponownie odwiedzi Elbląg. Andrzej Śliwka opowie o wyzwaniach współczesnej gospodarki o godzinie 10:00 w auli numer 215 Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych.

— Do udziału zapraszamy wykładowców, studentów oraz wszystkie zainteresowane osoby — przekazują organizatorzy wydarzenia.

Andrzej Śliwka ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. To tam odbył studia podyplomowe z prawa podatkowego. Posiada uprawnienia radcy prawnego. Pracował między innymi w Departamencie Programowania Prac Rządu w kancelarii premiera. Od 2019 roku Andrzej Śliwka jest zatrudniony w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie był wicedyrektorem Departamentu Nadzoru Właścicielskiego. 17 czerwca 2020 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w tym resorcie.