Pasłęk: Ukradli 10 litrów lodów, a 25 litrów rozmrozili. Grozi im 5 lat pozbawienia wolności

2022-05-16 13:43:43(ost. akt: 2022-05-16 14:09:37)

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci z Pasłęka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kuwet z lodami o pojemności 10 litrów. Straty, jakich dokonali, były dużo większe. Sprawcy pozostawili otwartą chłodnię, przez co właściciel lodziarni stracił dodatkowo 25 litrów tych smakołyków o łącznej wartości 2 tys. zł. Podejrzani przyznali się. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kradzież miała miejsce z 9 na 10 maja br. przy ul. Jagiełły w Pasłęku. Tam sprawcy okradli samochód-chłodnię, z którego zabrali dwie kuwety z lodami o wartości 600 zł. Podczas oględzin okazało się, że straty są dużo większe. Sprawcy pozostawili otwartą chłodnię, przez co rozmroziło się jeszcze 25 litrów lodów.

Straty, jakich dokonali to w sumie 2 600 zł. Podejrzani zostali zatrzymani przez kryminalnych z Pasłęka. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch pasłęczan w wieku 19 i 21 lat.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży. Obydwaj przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Większość skradzionych smakołyków zjedli. Pozostałe litry porzucili w krzakach. Policjanci odnaleźli skradzione pojemniki i oddali je właścicielowi.

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Byli wcześniej notowani, między innymi za kradzieże sklepowe.