Piątek, 12 sierpnia 2022. imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Poznaliśmy osiem niezwykłych młodych osób [ZDJĘCIA]

2022-05-25 23:09:22 (ost. akt: 2022-05-25 23:23:25)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Konkurs „8 Wspaniałych” organizowany jest od ponad dwudziestu lat i ma na celu wyróżnienie młodzieży, która w szczególny sposób wspiera potrzebujących, biorąc udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Poznaliśmy kolejną wybitną ósemkę z Elbląga.

We wtorek 24 maja w Ratuszu Staromiejskim odbyła się XXIV Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 wspaniałych".

To konkurs z tradycjami — jego przesłanie jest proste — wystarczy niewielu, by zmienić tak wiele. W całej Polsce samorządy nagradzają te osoby, które swoją postawą społeczną szczególnie wyróżniają się na tle swoich rówieśników. Laureaci konkursu swoją działalność prowadzą m.in. w hospicjum, w szkolnych klubach wolontariatu, domach pomocy społecznej, schroniskach oraz szpitalach. Uczestniczą w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności oraz pieniędzy dla potrzebujących.

Do grona tak postrzeganych wolontariuszy dołączyli w tym roku uczniowie elbląskich szkół podstawowych i średnich: Inez Cypryjanik, Aleksandra Kocięba, Jakub Franciuk, Jan Talewicz, Paulina Anna Żabińska, Weronika Rygiel, Kinga Gałecka oraz Julita Gradowska.

— W tym miesiącu nasze miasto zostało wyróżnione przez warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty, jako te, w którym jest najwięcej laureatów konkursów przedmiotowych w całym województwie. To zasługa uczniów, ale też dobrej kadry, dyrektorów i nauczycieli. Natomiast dziś nagradzamy młodych, aktywnych, ale i wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka. W konkursie "8 Wspaniałych" elblążanie byli już nagradzani 7-krotnie na szczeblu ogólnopolskim. Gratuluję wyróżnionym, ale też ich rodzicom, nauczycielom i instytucjom, w których się udzielają — mówił do laureatów Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

UM Elbląg