Dni Elbląga 2022. Kiedy i co w programie?

2022-06-20 10:30:00(ost. akt: 2022-06-20 10:27:22)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Wreszcie! Wiemy już, co będzie się działo podczas tegorocznych Dni Elbląga. Kto wystąpi przed elbląską publicznością, jakie atrakcje nas czekają i czego jeszcze możemy spodziewać się po tych dwóch wyjątkowych czerwcowych dniach?
Impreza, na którą co roku czeka wielu mieszkańców i mieszkanek nie tylko Elbląga i okolic, zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie.

SOBOTA


Na początek — w sobotę 25 czerwca od 11 do 13 — elbląski browar zaprasza wszystkich ciekawych tego, jak powstaje złoty trunek na dzień otwarty. Miejsce? Oczywiście ul. Browarna 71.

Również od 11 — tym razem na Wyspie Spichrzów — odbędzie się druga edycja amatorskich zawodów sprawnościowych Hold Fast — uczestnicy będą musieli przejść nad rzeką Elbląg po linie cumowniczej, używając wyłącznie siły swoich rąk. Kto śledził zmagania śmiałków biorących udział w poprzedniej edycji zmagań, wie, z jakimi emocjami wiążą się zawody. Przypominamy tylko, że w ubiegłym roku nikomu nie udało się pokonać całej rzeki! Jak będzie tym razem?

O 11:30 — po drugiej stronie mostu — rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kajakarstwie klasycznym.
Na 12 Biblioteka Elbląska zaprasza na konferencję dotyczącą flisu Kanałem Elbląskim, bo już w niedzielę będziemy mogli podziwiać spław tratw flisackich, o którym przeczytacie więcej tutaj.

W godzinach 11-15 najmłodsi mieszkańcy Elbląga będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich animacji — wszystko na placu przy katedrze.

Za to poszukiwacze skarbów powinni koniecznie odwiedzić dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego — to tam w sobotę od 12 do 17 potrwa kiermasz elbląskiego rękodzieła.

Kolejna dawka sportowych emocji już od 16 na stadionie przy ul. Agrykola, gdzie odbędzie się mecz oldboyów Olimpii Elbląg z reprezentacją dziennikarzy polskich.
25 czerwca rozpocznie się Rzeka Kultury — cykl koncertów na rzece Elbląg połączony z bitwą na rysunki GRAFATAK — start zawsze przy Przystani Grupy Wodnej, a pierwszy koncert już w ramach Dni Elbląga — zagra zespół The Postman, czyli polscy Beatlesi z Polkowic.

Od 17 impreza przenosi się na Wyspę Spichrzów, gdzie mnóstwo atrakcji znajdą dla siebie dzieciaki.

A o 18 na głównej scenie prawdziwe gwiazdy, których występy ucieszą i starszych, i młodszych. Na początek zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci — Viki Gabor. O 20 zaśpiewa za to znana wszystkim Natalia Kukulska.
Za to o 22 prawdziwa niespodzianka — autorzy takich hitów jak „1996”, „Ajrisz” czy „Stokrotka” — grupa T.Love z Muńkiem Staszczykiem na czele.

Na zakończenie pełnego emocji dnia zagra Katarzyna Nowicka, znana szerszej publiczności jako Novika.

NIEDZIELA


26 czerwca rozpocznie się żeglarskimi regatami dziecięcymi między mostami, które potrwają na rzece Elbląg od 10 do 15.

O tej samej godzinie na bulwarze przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym wystartuje jarmark zdrowej żywności i rękodzieła. Nie zabraknie też pokazów kulinarnych i — co ucieszy każdego łasucha — degustacji!

Park Modrzewie zaprasza o 15:30 na rodzinne gry i marszobiegi na orientację.
Warto pojawić się też na Wyspie Spichrzów — to tam znajdziecie wesołe miasteczko, strefę zabaw i różne pyszności, a o 18:30 na scenie Elbląska Orkiestra Kameralna i Tango Attack z programem „Tango with Bond”.

Organizatorzy imprezy zapowiadają jednak, że na tym impreza się nie skończy, a uczestników czeka niespodzianka! Jesteście ciekawi? My bardzo!

TO NIE WSZYSTKO


Lato w mieście nie skończy się na Dniach Elbląga — z myślą o mieszkańcach wakacyjne miesiące wypełnione są atrakcjami. Od 2 lipca co sobotę będzie można wybrać się do kina pod chmurką, a tydzień później rozpocznie się cykl spektakli dla dzieci „Teatr w ogrodzie”.

Aż do końca sierpnia potrwa Jazzowy Elbląg 2022. 60 lat jazzu w Elblągu — na jazzowe jam session w każdy czwartek zaprasza klub Krypta.

Przed nami XXV Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2022, czyli 9 wyjątkowych koncertów — pierwszy już 3 lipca.

W planach również Elbląg Music Masterclass — największe warsztaty muzyczne w północnej Polsce.

Zwieńczeniem wakacji będzie kolejna spora impreza, która jest już naszą tradycją. XVI Elbląskie Święto Chleba odbędzie się już w dniach 26-28 sierpnia.