Elbląg: Droga podróż rowerem – policjanci przypominają o wysokich karach

2022-06-08 14:43:19(ost. akt: 2022-06-08 14:46:18)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

2500 złotych – taki mandat otrzyma rowerzysta, który porusza się rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Kara ma wpływać na poprawę bezpieczeństwa, ale i eliminację z ruchu drogowego pijanych rowerzystów.
Jaka jest skala osób, które wsiadają na rower w stanie nietrzeźwości i poruszają się po drogach, pokazują policyjne działania. W ciągu minionej doby zatrzymano 4 takich rowerzystów, których ukarano mandatami i uniemożliwiono dalszą jazdę.

Pierwszy zatrzymany był w Jegłowniku we wtorek 7 czerwca chwilę po godzinie 9.00. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Drugi rowerzysta zatrzymany w miejscowości Dworki „wydmuchał” wynik 2,28 promila alkoholu w organizmie.

Trzeci kontrolowany rowerzysta poruszał się drogą w Gronowie Elbląskim. Wynik badania alkotestem to 1,10 promila alkoholu.

Czwarty zatrzymany rowerzysta poruszał się przy pl. Słowiańskim w Elblągu. Gdy policjanci zbadali go alkotestem, okazało się, że ma 1,26 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy – zgodnie z nowym taryfikatorem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. Taka podróż jest niebezpieczna i może być droga.

KMP Elbląg