Nowy Staw: Policjant na urlopie uratował tonącego wędkarza

2022-06-10 16:01:56(ost. akt: 2022-06-10 13:33:12)
Sierż. szt. Arnold Masys z Komisariatu Policji w Nowym Stawie

Sierż. szt. Arnold Masys z Komisariatu Policji w Nowym Stawie

Autor zdjęcia: KPP Malbork

— Dzień dobry, chciałam pogratulować postawy policjanta. Miło wiedzieć, że nadal można liczyć na pomoc policji nawet po służbie. Gratuluję postawy i oby więcej takich funkcjonariuszy — to fragment e-maila, który wpłynął do malborskiej komendy opisującego zdarzenie z ostatniej niedzieli.
Sierż. szt. Arnold Masys z Komisariatu Policji w Nowym Stawie jest kolejnym funkcjonariuszem, który udowodnił, że policjantem jest się całą dobę, nawet na urlopie. W środę do malborskiej komendy wpłynęła wiadomość e-mail od kobiety, która w ubiegłą niedzielę była świadkiem, jak policjant uratował na Nogacie topiącego się wędkarza.

Mężczyzna wpadł do wody po tym, jak jego łódka, z której łowił ryby, przewróciła się. Wędkarz ostatkiem sił trzymał się przewróconej szalupy, a ponad lustrem wody wystawał tylko jego czubek głowy. Całą sytuację zauważył przepływający obok policjant i natychmiast ruszył na ratunek mężczyźnie.
Fot. KPP Malbork

Na szczęście nowostawski funkcjonariusz jest doświadczonym wodniakiem posiadającym uprawnienia ratownika wodnego i doskonale wiedział, jak pomóc tonącemu. Policjant rzucił mężczyźnie koło ratunkowe i pomógł mu wydostać się na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji mundurowego wędkarz cały i zdrowy — choć wystraszony — wyszedł z tej niebezpiecznej opresji.

Świadkami tej sytuacji było małżeństwo pływające na większej łodzi, które pomogło funkcjonariuszowi odwrócić przewróconą łódź i wyciągnąć ją z wody. Kiedy kobieta dowiedziała się, że wędkarza uratował policjant, postanowiła wysłać do malborskiej jednostki drogą mailową gratulację.

KP Malbork