Pasłęk: Dworzec kolejowy zostanie wyremontowany

2022-06-13 15:00:51(ost. akt: 2022-06-13 17:50:33)

Autor zdjęcia: Krzysztof Maria Różański

Dworzec kolejowy w Pasłęku zostanie poddany gruntownej modernizacji. Fundusze na ten projekt popłyną z Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Tę dobrą wiadomość przekazał Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych.
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o dokonanej przez PKP S.A. aktualizacji Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, która polega między innymi na włączeniu modernizacji dworca kolejowego w Pasłęku do ram przedmiotowego programu.

Jednocześnie spółka PKP S.A. poinformowała, że zadania inwestycyjne polegające na kompleksowej przebudowie budynku dworcowego w Pasłęku są aktualnie w fazie przedprojektowej. Oznacza to, że rozpoczęto pozyskiwanie kluczowych materiałów, będących podstawą do ustalania zakresu, wariantu i trybu realizacji inwestycji. Po zakończeniu etapu przygotowawczego spółka będzie mogła ustalić szczegółowy harmonogram realizacji omawianego zadania. Podejmie też rozmowy z samorządem, mające na celu określenie zasad przyszłej współpracy w zagospodarowaniu powierzchni dworca po przebudowie.

— Jestem przekonany, że dzięki tej inwestycji Pasłęk zyska prawdziwą perełkę — wizytówkę, z której będziemy dumni i na której będziemy witać wszystkich, którzy do nas przyjadą koleją. Liczę także na dobrą współpracę z samorządem na dalszych etapach działania — przekazał Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych.
Fot. archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne