Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Elbląg: Impreza w Bażantarni skończyła się tragicznie. Mężczyzna pozostaje nieprzytomny

2022-06-15 13:20:01 (ost. akt: 2022-06-16 17:44:28)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Czy w Bażantarni doszło do pobicia? A może zdarzył się wypadek? Prawdę na temat tego, co stało się podczas feralnej imprezy, chce poznać pani Katarzyna — córka mężczyzny, który 21 maja trafił do szpitala i do dziś pozostaje nieprzytomny.

Tak naprawdę nie wiem, co się stało, dlatego potrzebuję pomocy w znalezieniu świadków zdarzenia, w wyniku którego mój tata doznał ciężkich obrażeń mózgu i do tej pory pozostaje nieprzytomny. Lekarze nie wiedzą, czy kiedykolwiek odzyska przytomność — tłumaczy pani Katarzyna.

Pan Marek wraz ze znajomymi wybrał się w sobotę 21 maja w godzinach wieczornych do Bażantarni, gdzie miało odbyć się spotkanie integracyjne. Dzień zakończył się dla mężczyzny tragicznie.

— Nie wiemy, co się wydarzyło. Wiadomo tylko, że ktoś wezwał karetkę — mówi córka poszkodowanego.

W wyniku tego zdarzenia 53-latek doznał rozległego i nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. Prawdopodobnie nastąpił zanik wszystkich funkcji kognitywnych mózgu. Od dnia wypadku brak jest też z poszkodowanym kontaktu słowno-logicznego, pozostaje nieprzytomny. Wszystko to jest wynikiem uraz głowy, którego doznał mężczyzna, podczas pobytu w Bażantarni.

— Nie wiadomo czy się obudzi — przekazuje pani Katarzyna.

Córka poszkodowanego próbuje pomóc policji w dotarciu do świadków. Niestety nikt się jeszcze do niej nie zgłosił, dlatego nie wie, co tak naprawdę wydarzyło się tego dnia w Bażantarni. Dotarła jedynie do leśniczego, który potwierdził, że pan Marek został zabrany z jednej z wiat na polanie.

— Jeśli ktoś cokolwiek widział albo chociaż był obecny w tym miejscu 21 maja wieczorem, niech napisze do mnie wiadomość — prosi Katarzyna.

I dodaje: — Tak naprawdę nie wiem, co się stało, dlatego staram się dotrzeć do prawdy. Potrzebuję pomocy w znalezieniu świadków z zewnątrz.

Sprawę bada Komenda Miejska Policji w Elblągu.

— Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. W tej sprawie przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsca zdarzenia, będzie również powołany biegły. Sprawa jest w toku i nie udzielamy jak na razie bliższych informacji — przekazuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji.

Jeśli byłeś świadkiem lub możesz wiedzieć, co się stało, pomóż córce poszkodowanego w dotarciu do prawdy na temat szczegółów tego zdarzenia. Możesz skontaktować się z policją pod numerem telefonu 47 734 15 55 lub napisać do pani Katarzyny za pośrednictwem poczty elektronicznej: poszukuje.swiadkow.elblag@outlook.com
EG

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyn Centrum #3101648 15 cze 2022 14:12

    Przykra sprawa, ale sie z drugiej strony ..ostro integrowali....., co do swiadkow wystarczy spytac i rozpytac ....innych uczestnikow imprezy, rozumiem, ze impreza integracyjna ...to jednak nie dwie osoby tylko kilkanascie....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz