Sześć złotych medali dla kajakarzy Silvanta [ZDJĘCIA]

2022-06-28 12:43:44(ost. akt: 2022-06-28 12:50:49)
W minioną sobotę z okazji Dni Elbląga na rzece Elbląg rozegrane zostały otwarte mistrzostwa województwa warmińsko mazurskiego w kajakarstwie klasycznym. Na starcie stanęła rekordowa ilość 13 klubów oraz ponad 200 zawodniczek i zawodników.
Po dziewięciu latach mistrzowskie zmagania o medale mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego, ale tylko w jednej konkurencji na dystansach 500 metrów, trafiły do Elbląga.

O miejsca na podium rywalizowali także reprezentanci kanadyjek.

Przy pięknej i słonecznej pogodzie oraz dużym zainteresowaniu kibiców na rzece Elbląg o medale walczyli reprezentanci z klubów: Spójni Warszawa, Victorii Wałcz, Dojlidy Białystok, Polonii Gdańsk, Żabiego Rogu Gdańsk, Bazy Mrągowo, Koszałka-Opałka Węgorzewo, UKS Puma Ostróda, OKSW Olsztyn, KSC Olsztyn, UKS Poncio Lidzbark Welski, Korony Elbląg oraz UKS Silvant Kajak Elbląg.

Rozegrano aż 44 biegi w różnych kategoriach wiekowych począwszy od młodzika a na mastersach kończąc. Biegi odbywały się od mostu Kardynała Wyszyńskiego do Mostu Wysokiego. W każdej z konkurencji nie brakowało walki i każda z osad walczyła nie tylko o jak najlepsze miejsce, ale także o medale.

W gronie wymienionych klubów z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci UKS Silvant Kajak Elbląg. Podopieczni trenera Wojciecha Załuskiego i Piotra Różalskiego wywalczyli dwanaście medali w tym sześć złotych, trzy srebrne i tyleż brązowych, wygrywając klasyfikację medalową.

Bohaterem tych mistrzostw był Paweł Krauze (Silvant Kajak). Reprezentant Polski do lat 23 występując w trzech konkurencjach, wywalczył trzy złote medale, a jego kolega klubowy Igor Komorowski dwukrotnie stawał na najwyższym podium.

— To były bardzo dobre zawody nie tylko pod względem organizacyjnym, ale także sportowym — tak oceniają trenerzy sportowi klubów startujących w tych zawodach — mówi trener elblążan Wojciech Załuski.

I dodaje: — Duże słowa podziękowania kierujemy pod adresem prezesa Edwarda Parzycha, który wszystko zrobił, by goście, którzy brali udział w tych mistrzostwach wyjechali z poczuciem zadowolenia i nic też dziwnego, że wszyscy życzyli sobie do zobaczenia znów w Elblągu.

Złoci medaliści UKS Silvant Kajak (seniorzy)
K-1 — Paweł Krauze
K-2 — Krauze, Igor Komorowski
K-4 — Krauze, Komorowski, Przemysław Rojek, Gabriel Gładyszewski

Juniorzy - złoci medaliści
K-2 — Bartosz Aleksandrowicz, Damian Kwiatkowski
K-4 — Mateusz Romanowski, Krzysztof Kulma, Mikołaj Kot, Dominik Dulko
Młodzicy (złoto)
K-4 — Krzysztof Kulma, Dominik Kamecki, Kajetan Domżalski, Krzysztof Ulanowski

Srebrni medaliści (młodzicy)
K-1 — Kajetan Domżalski
K-2 — Kamecki, Kulma
K-! -Justyna Markiewicz (juniorka)

Organizatorem imprezy był UKS Silvant Kajak Elbląg, współorganizatorami: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad imprezą miał prezydent miasta Witold Wróblewski

Jerzy Kuczyński