Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Nowoczesny skaner w Elbląskim Centrum Onkologii [ZDJĘCIA]

2022-06-29 10:31:35 (ost. akt: 2022-06-29 10:36:23)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Nowy aparat gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazów oraz daje możliwość precyzyjnej oceny wszystkich zmian, co przekłada się na dokładniejszą diagnostykę — wyjaśnia placówka. Pacjenci będą mogli korzystać z aparatu już od lipca.

Elbląskie Centrum Onkologii to projekt realizowany przez Wojewódzki Szpital Zespolony i grupę Nu-Med, który zapewnia kompleksową opiekę i szybką terapię onkologiczną w ramach umowy z NFZ. Działania Centrum skupiają się na kompleksowej diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Elbląskim Centrum Onkologii wzbogaciła się właśnie o bardzo nowoczesne urządzenie.

— Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Pracownia Rezonansu Magnetycznego wzbogaciła się o nowy, niezwykle zaawansowany 1,5-teslowy skaner, wyposażony w technologię BioMatrix, która pozwala dopasować się do różnic anatomicznych, fizjologicznych pacjentów, eliminując tym samym wszelkie niepożądane efekty — przekazuje placówka.

I wyjaśnia: — Nowy aparat gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazów oraz daje możliwość precyzyjnej oceny wszystkich zmian, co przekłada się na dokładniejszą diagnostykę. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu klinicznemu oraz zastosowanym w rezonansie rozwiązaniom technicznym umożliwia on nowoczesną, wydajną i skuteczną diagnostykę.

Pacjenci będą mogli korzystać z badania nowoczesnym aparatem już od lipca.

— To ważny moment dla Elbląskiego Centrum Onkologii, które skupia pacjentów onkologicznych leczonych w wielu oddziałach. Drugi aparat nie tylko zwiększa dostępność dla pacjentów spoza szpitala, ale też pozwala zindywidualizować wskazania do konkretnego badania. Takie są kierunki rozwoju medycyny i trendy w rozwoju diagnostyki obrazowej. Nowy rezonans będzie ułatwiał dogłębną diagnozę stanu zdrowia pacjenta. W ślad za tym lepszym rozpoznaniem należy oczekiwać, że będzie również lepsza możliwość leczenia schorzeń, które ewentualnie zostaną wykryte we wczesnym stadium rozwoju choroby — podkreśla Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu.


Elbląskie Centrum Onkologii zapewnia kompleksową opiekę i szybką terapię onkologiczną w zakresie diagnostyki i leczenia nowotworów:]
• układu moczowego, w tym raka gruczołu krokowego, nerki, pęcherza moczowego,
• układu rozrodczego, w tym raka szyjki macicy, jajników, trzonu macicy,
• układu oddechowego, w tym raka płuca,
• układu pokarmowego, w tym raka jelita grubego, trzustki, wątroby, żołądka, odbytnicy,
• układu nerwowego, w tym złośliwe nowotwory mózgu,
• układu dokrewnego, w tym raka tarczycy,
• gardła, krtani oraz nowotwory regionu twarzoczaszki,
• piersi.