Start Elbląg z nową zawodniczką. To Brazylijka Juliane Costa Pereira

2022-07-05 13:57:01(ost. akt: 2022-07-05 13:05:28)

Autor zdjęcia: Korona Handball Kielce

Zespoły występujące w PGNiG Superlidze kobiet szykują się do sezonu 2022/2023. Do kadry EKS Startu Elbląg dołączyła rozgrywająca zawodniczka z Brazylii Juliane Costa Pereira.
Do sporych przetasowań doszło w wiosenno-letnim okresie w kadrze Startu Elbląg. Z klubem pożegnały się Katarzyna Cygan (KPR Kobierzyce), Barbara Choromańska (Młyny Stoisław Koszalin), Paulina Peplińska (Arka Gdynia), Wioleta Pająk (wyjazd do Niemiec). Tak samo również zrobili trenerzy Marcin Pilch i szkoleniowiec bramkarek Krzysztof Kotwicki.

Włodarze klubu nie zasypiali gruszek w popiele i wszystko robią, by zespół tworzył silną zgraną paczkę. Udało im się zakontraktować Martę Gęgę (Perła Lublin), Małgorzatę Ciąćkę i Weronikę Weber (Varsovia Warszawa) oraz duet trenerski. W nadchodzącym sezonie elbląską drużynę poprowadzą Roman Mont, a jego asystentką będzie żona trenera Marta Mont.

Kierownictwo elbląskiego klubu oficjalnie potwierdziło także transfer Brazylijki, która w minionym sezonie broniła barw Korony Handball Kielce. Jest nią rozgrywająca Juliane Costa Pereira. Zawodniczka z kraju kawy związała się ze Startem dwuletnim kontraktem.


— Żeby zamknąć 16-osobową kadrę, klub czyni także starania o pozyskanie obrotowej. Jest na jak najlepszej drodze do sfinalizowania podpisania kontraktu, ale to wszystko powinno się wyjaśnić na dniach — mówi trener Roman Mont.

Do rozpoczęcia rozgrywek pozostały dwa miesiące treningów, rozgrywania w tym czasie spotkań kontrolnych, a także turniejów. Inauguracja rozgrywek ma nastąpić 10/11 września.

— Start rozpoczyna przygotowania 12 lipca. W dniach 23-30 lipca trzy zawodniczki elbląskiego klubu: bramkarka Aleksandra Hypka, Nikola Głębocka oraz Paulina Kopańska zagrają w reprezentacji Polski na Akademickich Mistrzostwach Europy w Łodzi — informuje dyrektor sportowy elbląskiego klubu Andrzej Niewrzawa.

Sierpień dla zespołu Startu będzie okresem wytężonej pracy. Drużyna będzie przebywała na kilkudniowym zgrupowaniu, a także będzie brała udział w turniejach. W dniach 19-21 sierpnia zagra w turniej w Gnieźnie, gdzie oprócz beniaminka Superligi miejscowego MKS URBIS zagra mistrz Polski Zagłębie Lubin i jedna z drużyn 2 ligi Bundesligi z Niemiec.

— Na razie trwają rozmowy z klubami o wzięciu udziału w tym turnieju. Być może, zagra też jedna z najlepszych drużyn na Ukrainie Galiczanka Lwów — mówi Andrzej Niewrzawa.

Tydzień później podopieczne trenera Monta zagrają w Elblągu z okazji Święta Chleba.


W tym sezonie klub podchodzi do zbliżających się rozgrywek z dużym optymizmem i chęcią walki o miejsce w pierwszej części tabeli — kończy Niewrzawa.

Jerzy Kuczyński