Znęcał się nad kotem i chwalił się tym w internecie. Grozi mu 5 lat więzienia

2022-07-07 08:36:01(ost. akt: 2022-07-07 09:03:43)

Autor zdjęcia: freepik

Denerwował go, więc powiesił go na kablu od suszarki. Kiedy wył, dostawał kolejne ciosy. Taki los spotkał kota, nad którym od czerwca 2022 miał znęcać się 22-latek z Gdyni. Swoimi wyczynami chwalił się w internecie.

Skurwy*** mnie wkur*** to najpierw go zatłukłem a potem wziąłem suszarkę i powiesiłem go na kablu za przednią i tylnią łapkę. Wyje, jakby go obdzierał ze skory xD no to dostaje po mordzie i za sekundę się zamyka” — tak o swoich działaniach pisał sadysta, który znęcał się nad zwierzęciem.


Na tę wypowiedź i dołączone do niej zdjęcie, które publikujemy poniżej, natrafił użytkownik jednego z portali internetowych. Wkrótce do akcji mającej na celu identyfikację osoby, która pochwaliła się swoimi okrutnymi działaniami w sieci, włączył się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt oraz polscy aktorzy i youtuberzy.

Takie zdjęcia opublikował w sieci zwyrodnialec, który znęcał się nad kotem
Fot. Instagram: diozpl
Takie zdjęcia opublikował w sieci zwyrodnialec, który znęcał się nad kotem


Kolejny raz okazało się, że internet ma moc i udało się ustalić personalia osoby, która opublikowała zdjęcie. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt poinformował, że zwierzę jest już bezpieczne, a okrutnych działań miał dopuścić się 22-latek z Gdyni, który miał znęcać się nad kotem od listopada 2021 do czerwca 2022.

6 lipca słowa rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Gdyni cytował serwis trojmiasto.pl : — Policjanci z Gdyni zatrzymali dziś 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad kotem. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, m.in. telefon komórkowy, w którym znaleźli filmy, na których mężczyzna rejestrował, jak znęca się nad zwierzęciem. 22-latek już wkrótce zostanie doprowadzony do prokuratury.

Jeżeli okaże się, że mężczyzna faktycznie znęcał się nad zwierzęciem, grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.