Nowe mieszkania w Elblągu? W planach aż 150!

2022-07-12 11:59:39(ost. akt: 2022-07-12 12:20:11)

Autor zdjęcia: freepik

Nowe osiedle mieszkań na wynajem w Elblągu? Tak! Według planów na blisko 1,3-hektarowym obszarze powstać ma niemal 150 mieszkań. A wszystko zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta. Gdzie?
Inwestycja jest realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za która odpowiada spółka PFR Nieruchomości, będąca częścią grupy Polskiego Funduszu Rozwoju.

Przy ulicy Legionów w Elblągu miałyby powstać dwa budynki z mieszkaniami na wynajem — w sumie przybyłoby ich w mieście niemal 150.


— Nieruchomość zakupiona od Energa Operator S.A. to działka położona w północnej części miasta w odległości 3,5 kilometra od centrum Elbląga, do którego można dotrzeć w ciągu zaledwie kilkunastu minut — opowiada o lokalizacji planowanej inwestycji spółka PFR Nieruchomości.

I zaznacza: — Bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepów, szkół oraz terenów zielonych sprawia, że w tej części miasta dynamicznie rozwija komercyjne budownictwo. Teren przy ulicy Legionów jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, którego zapisy umożliwiają realizacje inwestycji mieszkaniowych.

— Elbląg to miasto z ogromnym potencjałem, które coraz bardziej przyciąga deweloperów. Widać to wyraźnie po liczbie rozpoczynanych budów — stwierdza Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.


— PFR Nieruchomości — podobnie jak pozostałe fundusze działające na polskim rynku — oferuje mieszkania w formule najmu instytucjonalnego. Jednak, w przeciwieństwie do innych podmiotów, w sferze naszych zamierzeń inwestycyjnych są również miasta średnie. Popyt na mieszkania na wynajem istnieje także poza największymi aglomeracjami. Pokazują to nasze doświadczenia z Radomia, Świdnika czy Torunia. Najem jest mniej sformalizowany oraz posiada mniejszy próg wejścia w stosunku do zakupu mieszkania na kredyt — przyznaje Caruk.

Czy w Elblągu brakuje mieszkań na wynajem?
Tak
100%
Nie
0%


PFR Nieruchomości odpowiada za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego — Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.