Start Elbląg: Nowy sezon ma być lepszy

2022-07-13 13:49:11(ost. akt: 2022-07-13 14:19:10)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

We wtorek przed pierwszym treningiem piłkarek ręcznych Startu Elbląg odbyła się konferencja prasowa. W klubie patrzą w przyszłość z optymizmem i wierzą, że ten sezon w PGNiG Superlidze będzie zdecydowanie lepszy.
Zakończony sezon 2021/2022 w PGNiG Superlidze Start Elbląg zakończył szóstym miejscem w tabeli.

W miniony wtorek drużyna rozpoczęła prawie dwumiesięczne przygotowania do nowego sezonu. Tuż przed pierwszym treningiem odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem prezeski klubu Grażyny Kluge i nowego trenera Romana Monta, który ostatnio pracował z I-ligową Varsovią Warszawa.

W klubie liczą, że ten sezon będzie lepszy. — Są ku temu podstawy, bo projekt z nowym trenerem i całą grupą zawodniczek, które ma do dyspozycji, ma szansę awansu w tabeli — mówiła prezeska Kluge.

Drużynę zasiliły: Marta Gęga (Perła Lublin), Weronika Weber, Małgorzata Ciąćka (obie Varsovia) oraz Brazylijka Juliane Costa (Korona Handball Kielce). Do drużyny dołączyła juniorka Truso Elbląg Zuzanna Stefańska.

— Chcę spróbować nowych wyzwań. Jestem w stanie wnieść coś nowego do zespołu i liczę, że będzie grał lepiej, niż w poprzednim sezonie — stwierdza trener Mont.

I dodaje. — Mam nadzieję, że gra drużyny przypadnie do gustu kibicom. Moim zadaniem jest także podniesienie poziomu sportowego zawodniczek.

— Kadra zespołu nie jest jeszcze zamknięta. Prowadzimy rozmowy z jedną z zawodniczek zagranicznych, która brała udział w niedawno zakończonych mistrzostwach Europy U-20 w Słowenii. Należała do wyróżniających się piłkarek na tych mistrzostwach i wszystko idzie w dobrym kierunku, by podpisać kontrakt — informuje Mont.

W pierwszych zajęciach udział wzięło 10 zawodniczek. Z powodu leczenia kontuzji nie trenowały: Nikola Szczepanik i Wiktoria Kostuch. Z takiego też powodu, ale dopiero 1 sierpnia do drużyny dołączy Gęga. Z kolei po ME-U20 wolne dostały: Nikola Głębocka, Paulina Kopańska i Aleksandra Hypka.

W ramach przygotowań do sezonu Start wystąpi w dwóch turniejach. Najpierw zagra w Gnieźnie z beniaminkiem Superligi tamtejszym MKS URBIS, Zagłębiem Lubin (mistrz Polski) oraz zespołem z Bundesligi (Niemcy).

Start wystąpi także przed własną publicznością. W sierpniu o puchar marszałka województwa warmińsko-mazurskiego gościć będzie: Piotrcovię Piotrków Tryb., Młyny Stoisław Koszalin oraz Perłę Lublin. W planach są też mecze kontrolne z zespołami I ligi.


Jerzy Kuczyński